Maailman Merkittävin Yksityinen Sijoitusklubi

State of the Art

Huhuja: suomalaista alkuperää oleva yksityinen sijoitusklubi järjestää välillä jäsenpalavereja ilmeisesti tärkeimmille jäsenilleen. Tällainen palaveri on pidetty pari kuukautta sitten toukokuussa. Osallistujien keskimääräiset tuotot olivat noin 200 000 euroa vuodessa ja maksimi useampia miljoonia vuodessa.

Osallistujille oli tullut selväksi, että paikalla olleella perustajalla on suuri sydän ja että hän on nerokkaampi, kuin kukaan on tähän saakka osannut ymmärtääkään. Perustaja on jatkamassa toimintaansa klubin kanssa ainakin seuraavat 10 vuotta. Uusillakin jäsenillä on siis loistavat mahdollisuudet rikastua, vaikka aloittaisivat vasta nyt. Pyramidihuijauksesta ei ole tietoakaan.

Edellä mainituilla asioilla ei sinänsä ole mitään uutta annettavaa. Sen sijaan tällä on: Klubin tavoite on luoda enemmän miljonäärejä kuin mitä Nokia on luonut!

Jokaisella yrityksellä on tavoite, jonka tulee olla realistinen mutta haastava. Nokian haastamisessa on kylliksi mille tahansa taholle. Onnea ja menestystä klubille tavoitteessaan.

Vastustajat eivät uskone tästä sanaakaan, paikalla kuitenkin lienee ollut myös suomalaisia tämänkin palstan lukijoita.

19

2452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • huuhaainnanennnn

        JOS toi on edes totta, niin mitäs sitte?


      • Keväällä oli

      • tuottoihin pennin vertaa!

      • Merkityksetöntä....
        tuottoihin pennin vertaa! kirjoitti:

        Ehkä hölmömmät ovat oppineet!

        Oli osuuksien kurssi mikä tahansa, sillä ei ole vaikutusta sijoitustoimintaan.

        Yhtä vähän kuin Helsingin bussilipun hinnalla on vaikutusta Nokian tulokseen.

        Yhtä kaukana ovat asiat toisistaan käytännön tasolla...


    • kommentoi asioita

      joista eivät tiedä. 5000 jäsentä, luuletteko ettei joukkoon mahdu. Ja lisäksi linkki naurettavasta oletuksesta.

    • verta pettymyksensä

      kanssa.

    • Eurot kiiluvat silmissä :)

      Eräs hyvä tuttavani ja luottamani henkilö kertoi tästä clubista taannoin ja aikani mietiskeltyäni ja aikaisempia faktoja nähtyäni päätin kokeilla. Nyt on sisässä 15 000 euroo ja meni miten meni, niin ainakin kokeiltu on! Se ei pelaa, joka pelkää jne :)

    • Boss .

      Lainaus sivulta, linkki lopussa:

      Ensiksi. Tästä foorumista EI ole tarkoitus tulla yleistä WinClubin jäsentenvälistä keskustelua. Jatkossa kysymykset tulisi esittää omille sponsoreille, he välittävät ne tarvittaessa eteenpäin jne.

      Toiseksi. Haluan nyt tässä ja vain tässä antaa yleisluonteisen ohjeen, miten sinnikäs etsijä saattaa löytää itsensä WinClubin jäseneksi. Eli jos pistää googlen hakusanaksi "Winclub", niin saa tulokseksi n. 32000 osumaa. Sopivilla lisä- tarkentimilla saa määrän noin sataan, joista löytää linkkejä joidenkin winclubilaisten sähköposteille. Omaani tai tuttavieni linkkejä noista EI LÖYDY, joten tämä ei ole mikään mainos. Ainoastaan mahdollisuus WinClubiin haluaville, sillä se on toiminut ja toimii hyvin.

      Kolmanneksi, tuo verotus. Winclubista (kuten joistain muistakin yhtiöistä) olen saanut yleisluontoisen ohjeen: "Jokainen sijoittaja on velvolllinen itse huolehtimaan omista veroistaan". Käytännössä: Jos menettää rahansa/rahojaan, verottaja laskee sen uhkapeliksi, jolloin menetyksiä ei voi vähentää muista tuloita. Jos taas onnistuu voittamaan ja ilmoittaa ansionsa pääomatuloina, menee KAIKISTA ansioista pääomavero. Paitsi, JOS onnistuu uskottavasti todistamaan (verottajahan aina epäilee kaikkea) myös meno-osuuden ansioista eli siis alkusijoitukset, SAATTAA saada ne vähennettyä.

      Ei tällaista ennakkotapausta taida oikein selkeästi Suomessa vielä olla, jenkeissä oli tuo kuuluisa 12DailyPro -tapaus. Tuo yhtiö antoi pyydettäessä todistuksen sijoittajilleen vuodesta 2005, siinä oli ilmoitettu vain ansaitut varat, ei lainkaan sijoitetut. En tiedä, kiikuttiko kukaan tuota todistusta USA:n (tai Suomen) verotoimistoon. En minä ainakaan, menetin n. $10000, mutta en ehtinyt ansaita mitään. Stormpay -rikollisjoukkiohan ryösti ja murskasi 12DailyPron täysin tämän vuoden alussa, ja siinä meni satoja miljoonia. Mutta Stormpay sai jatkaa edelleen toimintaansa, ja pitää ryöstämänsä rahat, eikä se TAATUSTI aio maksaa verojaan nyt 2006 USA:n ym. kansalaisilta törkeästi ryöstämistään rahoista. Eihän kukaan edes tiedä heidän nimiään. Myös taitava mafialiiga (todennäk. Venäjän) onnistui huijaamaan tässä keväällä satoja miljoonia n. 50 eri "yhtiön" nimellä. Nimet: "SolidInestment", "Vascoinvestment" jne. lienevät alalla olleille katkerankarvaita kokemuksia. Ja sama porukka on taas vauhdissa: juuri tänään ponnahti uusin tulokas "Troybank"... Ja taas ne keräävät rutosti rahaa lapsellisilta ja hyväuskoisilta. Voi auta armias, EIKÖ TOSIAAN MIKÄÄM SAA NÄITÄ KONNIA PYSÄYTETTYÄ!!! FBI:kään ei tee yhtään mitään.

      Itse olen sen verran rehellinen kaveri, etten tuollaisten sikamaisuuksien jälkeen halua enää tahrata käsiäni tai tuskan hiellä ansaitsemiani rahojani mihinkään jenkkibisnekseen viittaavaankaan, vaan luotan suomalaiskaksikkoon, joiden nimet tiedän ja joiden tunnollisuuden ja työn olen nähnyt.

      Neljänneksi: Tärkeä tieto WinClubin rahojen kotiuttamisesta. Moneybookersin limiiitin voi nostaa 30000-40000 euroon JA LOPULTA KOKONAAN POISTAA, kunhan ehtii osoittautua luotettavaksi asiakkaakksi ja riittävä useasti vähän väliä muistaa pyytää limiitin nostamista ja siis lopulta poistamista.

      Toivon tämän olevan riittävän tyhjentävä vastaus kaikkeen kysyttyyn silti rikkomatta WinClubin sääntöjä. Tarvittaessa poistan kaikki, sillä olen rekisteröinyt nimimerkkini.

      Ystävyydellä ja kaikkia kunnioittaen,
      Kenneth Wester, taas täällä Rakkaassa Suomessa :)


      *****
      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000026&conference=1500000000000139&posting=22000000021307852


      Niin turvalliseksi on todettu ! 2000 € jäsenmaksu ja sitten se 10000 € pääomaksi, tuotto 300-400 % ja rahat voi nostaa puolenvuodenpäästä.

      • kusetus

        Hulluhan olet jos olet tuohon sijoittanut 10000 dollaria. Täysi hyip ohjelmahan tuo oli. Tuskin mikään rikollis ryhmä mitään ryösti taisi olla ohjelman pyörittäjät jotka katosi rahojen kanssa.
        Samoin kävi toisen vastaavan hyip ohjelman kanssa (Please invest)että admin putsasi pöydän oli ollut vain eräänä päivänä tappio prosentti 100 ja taas hyvä uskoiset sijoittaa lisää siihen ohjelmaan.
        Näitä hyip ohjelmia ei voi verrata mihinkään sijoitus juttuihin. Hyip ohjelmilla ole muuta tarkoitusta kuin rikastuttaa ohjelman keksijää ja niitä ohjelmia on satoja.


    • Osakas olematon
      • uudestaan? Olen clubin jäsen

        ja hyvin perillä asioista, enkä tuommoisesta ole koskaan kuullutkaan.


      • Mitä jos rahaa on paljon?

        Onko ne turvassa taskussa?
        Lompakossa?
        Tyynyn alla?
        Edes pankissa:

        "Luottotappiot voivat monikymmenkertaistua

        Jos kansainvälinen talous ja Suomen talous siinä sivussa menee kuralle, korot nousevat ja pankit kiristävät lainaehtoja. Kauhuskenaariossa voi manata uutta pankkikriisiäkin. 1990-luvun lamassa kansa maksoi 60 miljardia markkaa, siis kymmenen miljardia euroa pankkijärjestelmän pelastamisesta. Tuleva pankkikriisi luultavasti maksaa paljon enemmän.

        Suomi lakkautti kriisin seurauksena totaalisen talletussuojan. Talletustiliä kohti talletussuojarahasto korvaa nyt pankkitalletuksia 25 000 euroon asti. Itse asiassa talletussuoja on parempikin, koska varakas henkilö voi jakaa talletuksensa esimerkiksi neljään pankkiin, 25 000 euroa kuhunkin ja saada näin 100 000 euron talletussuojan.

        Jos pankkikriisi tulee, se ei nytkään ole pankkien, vaan niiden asiakkaiden kriisi. Asiakkailtahan kaikki firmat perivät kustannuksensa. Ensin asiakas maksaa nousevat korkokulut. Ja jos oikein pahasti käy, asiakas pelastaa lopulta pankit budjettirahoituksen kautta konkurssilta."

        http://www.talouselama.fi/doc.te?f_id=1001044

        Elikkä missä ne niin 100% turvassa olisivat??

        Minulla on laittaa 20.000 euroa vaikka kuinka moneen kohteeseen. Ei kaikkia voi laittaa eri pankkeihin, WinClub tyyppiset kohteet ovat hyviä vaihtoehtoja korkean riskin hajautuksiin.


      • Kalja loppu
        uudestaan? Olen clubin jäsen kirjoitti:

        ja hyvin perillä asioista, enkä tuommoisesta ole koskaan kuullutkaan.

        Hepulla on kalja loppu ja sen pitää ostaa kori uudestaan :)

        Mietitäänpä:

        Henkilö joka ryyppää 100 euroa viikossa = 5200 euroa vuodessa.
        Juhlapyhinä enemmän, sanotaan 6000 vuodessa.
        Ja polttaa askin päivässä, 365 x 4,30 = 1570 euroa.

        Tällainen henkilö tekee suunnilleen WinClubia vastaavan sijoituksen JOKA VUOSI :)
        Ja menettää rahansa 100% varmasti :))))

        Eli mitä nämä täällä notkuvat "vastustajat" ovat arvostelemaan mihin kukin laittaa rahansa???

        Jokainen laittaa ne mihin haluaa!!


      • Winclub kiittää
        Mitä jos rahaa on paljon? kirjoitti:

        Onko ne turvassa taskussa?
        Lompakossa?
        Tyynyn alla?
        Edes pankissa:

        "Luottotappiot voivat monikymmenkertaistua

        Jos kansainvälinen talous ja Suomen talous siinä sivussa menee kuralle, korot nousevat ja pankit kiristävät lainaehtoja. Kauhuskenaariossa voi manata uutta pankkikriisiäkin. 1990-luvun lamassa kansa maksoi 60 miljardia markkaa, siis kymmenen miljardia euroa pankkijärjestelmän pelastamisesta. Tuleva pankkikriisi luultavasti maksaa paljon enemmän.

        Suomi lakkautti kriisin seurauksena totaalisen talletussuojan. Talletustiliä kohti talletussuojarahasto korvaa nyt pankkitalletuksia 25 000 euroon asti. Itse asiassa talletussuoja on parempikin, koska varakas henkilö voi jakaa talletuksensa esimerkiksi neljään pankkiin, 25 000 euroa kuhunkin ja saada näin 100 000 euron talletussuojan.

        Jos pankkikriisi tulee, se ei nytkään ole pankkien, vaan niiden asiakkaiden kriisi. Asiakkailtahan kaikki firmat perivät kustannuksensa. Ensin asiakas maksaa nousevat korkokulut. Ja jos oikein pahasti käy, asiakas pelastaa lopulta pankit budjettirahoituksen kautta konkurssilta."

        http://www.talouselama.fi/doc.te?f_id=1001044

        Elikkä missä ne niin 100% turvassa olisivat??

        Minulla on laittaa 20.000 euroa vaikka kuinka moneen kohteeseen. Ei kaikkia voi laittaa eri pankkeihin, WinClub tyyppiset kohteet ovat hyviä vaihtoehtoja korkean riskin hajautuksiin.

        Niin ethän nyt saanut sitten miljoonia, mutta kun ymmärrät aina ei voi voittaa.
        Olen täällä Pattajalla rahojesi kanssa, ne ei kyllä kauaa riitä, laita nyt vähän lisää tyhmä, niin pärjään paremmin.
        Ostin rahoillasi asunnon, pienihän se on 600 neliötä, pari saunaakin on, kyllä savusauna on täällä harvinaisuus, leppähalot tulee Finnairilla kivasti rahtina.
        Kiva lukea porukan tekstejä netistä kun huomaavat rahojen menneen menojaan. Tilaanpa hyvän transun..

        Terveisn HANNU


      • Häirikkö idioottia
        Winclub kiittää kirjoitti:

        Niin ethän nyt saanut sitten miljoonia, mutta kun ymmärrät aina ei voi voittaa.
        Olen täällä Pattajalla rahojesi kanssa, ne ei kyllä kauaa riitä, laita nyt vähän lisää tyhmä, niin pärjään paremmin.
        Ostin rahoillasi asunnon, pienihän se on 600 neliötä, pari saunaakin on, kyllä savusauna on täällä harvinaisuus, leppähalot tulee Finnairilla kivasti rahtina.
        Kiva lukea porukan tekstejä netistä kun huomaavat rahojen menneen menojaan. Tilaanpa hyvän transun..

        Terveisn HANNU

        vituttaa, kun rahat menee hepoon, eikä edes ruokaan ole rahaa.


    • Kyllä toisia mahtaa harmittaa

      Tällä palstalla velloneen, suorastaan ryöppyävän keskustelun innoittamana kävin pitkästä aikaa tapaamassa clubin vetäjiä.

      Kaikki on aivan yhtä hyvin kuin aiemminkin, toiminta jatkuu vakaana kaikesta tästä höpinästä riippumatta. Clubin johto ei edes ollut kuullut tästä kalabaliikista.

      Toiminta tulee jatkumaan kaikkina tulevina vuosina aivan kuten tähänkin saakka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4842
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1344
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1333
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      583
      1253
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe