Sinä-ohjelman Pekka

New World Order

Sääliksi käy kaikkia, jotka eivät Pekkaa usko. Säälin skeptikkoja ennenkaikkea siksi, että Uutta maailmanjärjestystä suunnittelevien toimet ulottuvat kaikkialle ja myös Suomeen jo tälläkin hetkellä. Kuten Bush asian on todennut: "Joko olet meidän kanssamme tai sitten olet meitä vastaan". Ja uusi hallitus tekeekin parhaansa, jotta oltaisiin Suurten ja Mahtavien Jenkkien kanssa hyvää pataa.

TV2:n Silminnäkijä-ohjelma lähetti hyvän jakson, jossa toimittajat vierailivat eräässä USA:n armeijan yksikössä, jossa on valtava määrä eri maiden sotilasedustajia. Myös Suomella oli oma edustajansa paikalla, mutta en nyt muista hänen nimeään tai sotilasarvoaan. Tämän yksikön tarkoituksena on vaihtaa tiedustelutietoja USA:n ja sen yhteistyökumppaneiden välillä.

Miten on mahdollista, että Suomella on edustajansa paikalla, jos kerran olemme ottaneet virallisen kannan, ettemme ole USA:n liittolaisia? Suomi on siis kulissien takana kaikessa hiljaisuudessa kytketty mukaan USA:n lähipiiriin ja jostain syystä tästä yhteydestä ei julkisuudessa paljon puhuta.

Voisikohan syynä olla se, että jos NATO-jäsenyydestä aikanaan järjestetään kansanäänestys, ihmiset voisivat ehkä käydä tavallista innokkaammin äänestämässä jäsenyyttä vastaan, jos olisi tiedossa, että Suomi nuolee jo nyt USA:n saappaanvarsia?

Eli suomalaiset, kun sen aika sitten joskus tulee, niin rohkeasti vain annatte kaikki kansalaisoikeutenne pois ja otatte mikrosirun ihonne alle, koska muuten olette anarkisteja, rikollisia, terroristeja ja muutenkin vain epäilyttäviä tyyppejä. Kai ymmärrätte, että Ison Veljen täytyy tietää koko ajan, missä olette ja mitä ostoksia ruokakaupassa teette, jotta ette vain kaappaa lentokonetta? Älkääkä väittäkö, ettette olisi terroristeja. Se on hallituksen viranomaisten asia päättää oletteko vai ette. Kunnioittakaa siis auktoriteetteja sokeasti viimeiseen asti. Se kannattaa.

10

887

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonkin

      verran juttua...käy selaileen.
      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000027975550

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000027980158

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000028075480

      "Esimerkiksi prikaatinkenraali Olli-Matti Multamäki toimii USA:n terrorismin vastaisen sodan komentokeskuksessa Floridassa edustaen Suomea siinä Afganistanin sotaan osallistuvien USA:n liittolaismaiden joukossa, joka kenraalimme mukaan saa USA:ssa "salaista tietoa terrorisminvastaisesta taistelusta". Salaista tietoa jaetaan vain liittolaisille."

      • New World Order

        Suomessakin on kyllä tarpeeksi näitä USA:n ihailijoita. Ja monet ovat USA:n kavereita vähän kuin puoliväkisin; "eihän se USA kovin fiksusti ole viime aikoina käyttäytynyt, mutta pakkohan meidän on niiden kanssa olla kalakavereita".


    • Oli luomassa?

      Salkkarit on joukolla luomassa aivan uutta ennen näkemätöntä maailmanjärjestystä.

      Ja jopa myöntävät sen.

      Eikö koskaan käy pienessä päässä ajatusta kenen piikkiin?

    • lähetetään kaikkiin toimintapisteisiin. Mieheni oli aikoinaan sotilastarkkailijana Kashmirissa (jossa Suomella ei ollut koskaan joukkoja) ja sai luodin pohkeeseensa vaivoistaan. Hän myös auttoi synnytyksessä Himalajan rinteillä, niin että oli hänestä hyötyäkin siellä.

      • New World Order

        Kyseessä on USA:n tukikohta USA:n maaperällä. Floridassa ei käsittääkseni ole sotia?


      • New World Order kirjoitti:

        Kyseessä on USA:n tukikohta USA:n maaperällä. Floridassa ei käsittääkseni ole sotia?

        useiden maiden sotilasedustajia, siellä takuulla on suomalainenkin katsomassa, missä mennään. Sitä kutsutaan sotilastiedusteluksi.


      • New World Order
        sharyn kirjoitti:

        useiden maiden sotilasedustajia, siellä takuulla on suomalainenkin katsomassa, missä mennään. Sitä kutsutaan sotilastiedusteluksi.

        voidaan nimittää, mutta miksei asioita voida hoitaa sähköisesti, kun internet ja puhelimet on keksitty? Miksi suomalaisen sotilaan täytyy olla paikan päällä niin tiiviissä yhteistyössä amerikkalaisten kanssa?

        Sitäpaitsi koko terrorismin vastainen sota on WTC-iskujen ohella pelkkää propagandaa. USA:n hallituksen järjestämät iskut toimivat uuskonservatiivien (engl. "neo-cons") toivomana katalysaattorina historialliselle muutokselle kohti totalitaarista poliisivaltiota (mm. Patriot act ensimmäisiä fasistien toimenpiteitä USA:ssa).

        Maailmassa on kyllä terroristeja ja terrorismin vastaista toimintaa kuuluu ehdottomasti olla ja maiden välistä yhteistyötä kehittää, mutta se ei vielä tarkoita kokonaisen sodan julistamista ympäri maailmaa ja sitä, että suomalainen upseeri istuu amerikkalaisten kalakaverina osana fasistien propagandakoneistoa.


      • New World Order kirjoitti:

        voidaan nimittää, mutta miksei asioita voida hoitaa sähköisesti, kun internet ja puhelimet on keksitty? Miksi suomalaisen sotilaan täytyy olla paikan päällä niin tiiviissä yhteistyössä amerikkalaisten kanssa?

        Sitäpaitsi koko terrorismin vastainen sota on WTC-iskujen ohella pelkkää propagandaa. USA:n hallituksen järjestämät iskut toimivat uuskonservatiivien (engl. "neo-cons") toivomana katalysaattorina historialliselle muutokselle kohti totalitaarista poliisivaltiota (mm. Patriot act ensimmäisiä fasistien toimenpiteitä USA:ssa).

        Maailmassa on kyllä terroristeja ja terrorismin vastaista toimintaa kuuluu ehdottomasti olla ja maiden välistä yhteistyötä kehittää, mutta se ei vielä tarkoita kokonaisen sodan julistamista ympäri maailmaa ja sitä, että suomalainen upseeri istuu amerikkalaisten kalakaverina osana fasistien propagandakoneistoa.

        osallistunut minkäänlaisiin konferensseihin.

        Kuten jo mainitsin, mieheni oli vuosia sotilastarkkailijana. Minä olen osallistunut politiikkaan (myös ay-politiikkaan). Millään Internetillä tai puhelimilla ei saada sitä, mikä on tärkeää. On seurattava demonstrattioita, keskusteluja (myös käytäväkeskusteluja) ja kehitettävä henkilökohtaisia kontakteja, jotta ymmärrettäisiin, missä milloinkin mennään.

        Tärkein osa erilaisissa kokouksissa on virallisen ohjelman ulkopuolinen osa. Jos ei ole itse paikalla, on todellakin "pihalla".


    • Totuus julki

      Nyt jokainen fiksu ihminen levittämään tietoa tästä sinänsä täysin turhasta tv-ohjelmasta Sinä. Kaikki äänestämään, yksi ääni ei maksa kuin 95 senttiä. Varmistamalla Pekan voitto saadaan totuudelle vieläkin enemmän julkisuutta!

      • New World Order

        Toivottavasti Pekka voittaa. Se herättäisi varmasti ainakin pientä julkisuutta ja Pekka voisi päästä jonkin lehden haastatteluun. Ehkä jopa uutisissa mainittaisiin asiasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      120
      7081
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      121
      4855
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      63
      4126
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      14
      3424
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      708
      2181
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      252
      1581
    7. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      67
      1415
    8. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1398
    9. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      56
      1354
    10. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      22
      1216
    Aihe