URKINTAOIKEUS: KETKÄ OVAT TODELLISET TERRORISTIT?

K a l e v i

Helsingin Sanomat uutisoi hiljattain seuraavaa: Saksan liittokansleri Angela Merkel oli vaatinut, että "Saksan keskusrikospoliisin pitää saada oikeus tutkia yksityishenkilöiden tietokoneita internetin kautta, jotta terrorismia voidaan torjua mahdollisimman tehokkaasti."
Saksan sisäministeri, konservatiiveja edustava Wolfgang Schäuble, on mennyt esityksissään vielä pitemmälle kuin Merkel. Schäuble vaatii, että poliisille olisi suotava oikeus terrorismista epäiltyjen tappamiseen. Nämä molemmat esitykset ovat niin hullunkurisia, että ne ovat suorastaan hauskoja, ns. tragikoomikkaa tai mustaa huumoria.

Selvää tietysti on, että jo Merkelin mainitsema vaatimus edellyttäisi muutoksia Saksan perustuslakiin. Etäurkinta rikkoisi kansalaisten perusoikeuksia, kuten myös etäurkintaan perehtynyt dosentti Johannes Rux (Bochumin yliopiston sosiaalioikeuden laitokselta) asian ilmaisee.

Saksan liittokanslerin ja Saksan sisäministerin kyseiset peräämiset tietysti miellyttävät sangen suuresti Israel myönteistä eliittiä, jolla on myös hyvin suuri vaikutus USA:han, EU:hun ja sotilasliitto Natoon. Tämä 'suuri vaikutus' näkyy jo itse asiassa Merkelin ja Schäublen lausunnoissa.

On muistettava, että terrorismin uhka ja terrorismi on, kuten se mediavaltiaiden kautta suodattuu, suurelta osin harhaa. Monet niin sanotuista "terrori iskuista" ovat Israelin tiedustelupalvelu Mossadin aikaansaannoksia, joihin on myös osallistunut CIA. Sitä vastoin terrorismin uhka tai valtioterrorismin vaara tulee aivan toiselta suunnalta: Israel tuhoaa joka hetki planeetallamme USA:n ja Naton välityksellä niitä valtioita ja ryhmiä, jotka muodostavat vastavoiman Israelille. Nämä imperialismin muotoon ajautuneet toimet, joita etupäässä USA harjoittaa, siivilöityvät näkyviin globaalina kapitalistisena vapautena, joka on saanut nimen "terrorismin vastainen taistelu". Globaalin kapitalistisen vapauden levitys ei ole kyseisessä "taistelussa" pääasia, vaan se on Israelin etu, ja sen pyrkimykset.
Ne valtiot, ryhmät tai kansalaiset, jotka ovat alistettu valtion terrorismin uhreiksi, eivät ole terroristeja puolustaessaan itseään, vaan ovat 'vapaustaistelijoita' kuten esim. monet palestiinalaisten ja Afganistanilaisten kyseiset organisaatiot ovat.

19

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tällaist se on................

      "
      Saksan sisäministeri, konservatiiveja edustava Wolfgang Schäuble, on mennyt esityksissään vielä pitemmälle kuin Merkel. Schäuble vaatii, että poliisille olisi suotava oikeus terrorismista epäiltyjen tappamiseen. Nämä molemmat esitykset ovat niin hullunkurisia, että ne ovat suorastaan hauskoja, ns. tragikoomikkaa tai mustaa huumoria."

      Pilalla on sekin kansa, niin kuin mekin, kuka voitti.... ei kukaan....***ironiaa***.

    • taas_x

      "Helsingin Sanomat uutisoi hiljattain seuraavaa: Saksan liittokansleri Angela Merkel oli vaatinut, että "Saksan keskusrikospoliisin pitää saada oikeus tutkia yksityishenkilöiden tietokoneita internetin kautta, jotta terrorismia voidaan torjua mahdollisimman tehokkaasti."
      Saksan sisäministeri, konservatiiveja edustava Wolfgang Schäuble, on mennyt esityksissään vielä pitemmälle kuin Merkel. Schäuble vaatii, että poliisille olisi suotava oikeus terrorismista epäiltyjen tappamiseen."

      Viimeksi saksalaisilla oli lupa tappaa venäläisiä, juutalaisia ja kommunisteja 1945.

      Ilmeisesti on tullut taas aika... Tappaminen koskee tällä kertaa ilmeisesti muslimeja ja arabeja tasapuolisuuden vuoksi.

      • Holokaust

        Suomensyojille syyte


      • siinistit oli jo
        Holokaust kirjoitti:

        Suomensyojille syyte

        vounna 40 sen sodan arkkitehdit..
        niin myös tulevan!
        Holocaust on vaih hiostorin vääristelyä ja paskaa!


      • muka terroristeja

        Siis sama kuin natsisaksassa!

        USA ja Bush on kolmas antikristus!


    • ...

      ...

      • nyt kiinostaa

        tammijuu 2008?


      • USAhan tapaa petona mailmalla

        uskovaisia ym, YLÖSOTETTUJA!
        144 luku alkaa tuhansina täyttymään!
        Miten EU olisi se peto, paitsi että tuota siionismia johdetaan engalnnista!
        ja se vitun luuseri EU jäsen jolla ei ole edes euroa pyrkii hallitsemaan EU:ta! Vitut!

        Muista ilmestyskirja! Malja kaadetaan pedon valtaistuimelle! seuraa pimeys!
        2008 tulemme näkemään mikä kohta mailmasta on pimeänä! 3 päivää!
        SILLOIN TIEDÄMME MISSÄ PETO ON!


      • Voisiko olla?
        USAhan tapaa petona mailmalla kirjoitti:

        uskovaisia ym, YLÖSOTETTUJA!
        144 luku alkaa tuhansina täyttymään!
        Miten EU olisi se peto, paitsi että tuota siionismia johdetaan engalnnista!
        ja se vitun luuseri EU jäsen jolla ei ole edes euroa pyrkii hallitsemaan EU:ta! Vitut!

        Muista ilmestyskirja! Malja kaadetaan pedon valtaistuimelle! seuraa pimeys!
        2008 tulemme näkemään mikä kohta mailmasta on pimeänä! 3 päivää!
        SILLOIN TIEDÄMME MISSÄ PETO ON!

        ovat tsinghiskhanin jalkelaisia, hovi saa suurimmat maataloustuet ja eikos Dianan kuolema ollut outo kun tiesi etukateen... www.orwelltoday.com


      • DIANA AL CIA
        Voisiko olla? kirjoitti:

        ovat tsinghiskhanin jalkelaisia, hovi saa suurimmat maataloustuet ja eikos Dianan kuolema ollut outo kun tiesi etukateen... www.orwelltoday.com

        niin jopas


    • se..
      • Siionisti mafiassa

        Merkel on myymässä siluaan saatanalle, itselleen luciverikle!


    • Mitä se on huomenna????

      jos soitat mp3 mussaa medialeierilläsi niin eikäs MS palverin rekisteröi sen.
      ym mitä koneellasi teet se lähettää Yengillään.

      No kaupan kassalla! Jos sulla sattuu olemaan tunnistesiru itsessäsi tai koirassasi..
      Miksi vitussa joka kassan jälkeinen kehikko välähtää kerran kun siru menee lävitse.. SE LUKEE SEN!!!
      Infasruktuuri on valmis!

      Pankki ja luottokortteilla tehdyt ostokset ei tallennu pelkästään kuitiisi, kaikki menee suurreen tietokantaan josta sinua arvioidaan!
      Joten muista ostaa se mäyräkoirasi, tai olet kohta kuollut!
      Jos vähääkin on olettaa että olet uhka siionismin ylivallalle... olet tarkailussa... ja jos ilmenee todellinen uhka sinut eliminoidaan hiljaisesti... auto-onnettomuus ym...

      Ostä se koppa kaljaa vaihka olist joku vanhasen sielunveli.... ilman valtaa...
      Juoppoja kun ei lahdata.

      Vanhanen ei tosin ole mikkään raittiuden lähettiläs, se nuoruudessaan on törttöilyt siihen malliin että lopetti juomisen.
      siionismi ei tykää änkyrä känneistä, mutta ei vesi selvistäkään!
      Viini on pyhä jouma, niin jumalan kuin luciverinkin looseiisa!

      Jos omistat liikaa ja sulla on liikaa rahaa ja jos et ole siinisti rappari, on syytä pelätä!
      eläimien ei kuulu omistaa mitään!

      PS. tiedätkö että ilman tallennuksen ilmoittavia tarroja on kameroita jokapuolelella suomea!
      Aina kun kävelet tai ajat kaupungialueella sinut nähdään, myös sinut tunnistetaan! "Tietokone"

      ja tekemisesi rekisteröidään! turha väitää ettei niillä ole resusseja! Kyllä on! ohjelmat, koneet ja henkilökunta!

      Sinua kusetetaan huolella! mm sodan jälkeen suomeen laskeutui 24koneen mic laivue, joka säilöttiin maanalaiseen bunkkeriin! se on totuus!
      moniko sen tiesi, nyt ne on vanhoja ja en pelkää että tämän paljastuksen takia minut tapettaisiin.
      tai itse asiassa ihan sama.

      ONKO SINULLE?

    • on ihmisiä jonka haluaisin ...

      ilman että joku siinisti terroristi kyyläisi!

      Tiedän että meittä on enemmänkin.
      Mutta mitentämä saadaan pyörimään.

      Fluciverin miehet, Fluciverin musiikki mm Lord! ei siis mikään ihme että lord voitti viisut.
      olihan siinä kaikki tunnuselementit! hallelujaa ja sit se saatanallinen elementti.
      Tämän vuoden viisut voitti myös hallelujaa biisi.

      ETTEKÖ TE JO NÄE!

      Koko homaa ohjataan! tAKANA SIIONSITIMAFIA, ei eliitti! sillä mafia se on, eikä kaihda tapaa!

      Asiasta toiseen ! Heh heh. apulannan alpumin kantta ei media player löytänyt omasta tietokannastaan....
      Muuten se hakee kyllä kaiken mitä ihminen koneellaan kuuntelee ja samalla rekisteröi piisin ja ip:n!
      Herää juridinen kysymys, voiko Mikkisohta käyttää alpumien kansia ihan noin vain????
      Jurdisesta... Juutalaiseta edustajasta = Judistista.
      Miksi vitussa lännessä laki on juutalaisten?

    • sulle ja sulle ...

      K a l e v i
      !!!!!!!!!!!
      Hän puhuu jumalan asiaa!
      De ja'vu
      siionisten mafia uhkaa meitä!
      jos ei ajoissa toimita kuolema koitaa turhan monille. Jumala lupaa kuitenkin voiton saatanasta.
      mutta sen hinna me itse voimme määrätä!
      Muistakaa oi te.
      meitä vastassa on mielenhallintakoneisto!
      siis sanoman pitää olla yksiselitteinen!

      • Oikeaksi

        Sillä näin on ilmoitettu.
        Kalevi, sinulla on vastuullinen tehtävä.


    • SILLÄ ITSE JUMALA

      ON LUVANNUT KADOTUKSEN HÄNELLE!
      JOKA TÄMÄN VIESTIN POISTAA!
      myöskään luciver ei suvitse viestin poistoa.
      on tullut aika otaa yhteen.

      • Pankinjohtajia

        josta hakevat taloudellista hyotya, yhdistysten kirjanpidot eivat ole paikka omille kuiteile, eihan?


    • en kyllä usko ennen kuin äe...

      sillä siionismisä se muijja on nuoleskellut pitkään!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe