omat sivut, joissa yritätte peloitella ihmisiä iankaikkisuudella helvetissä! Helvetillä peloittelu on ihmisten keksintöä ja täysin saatanasta. RAKKAUDESSA EI PELKOA OLE!
Raamattu puhuu LOPULLISESTA TUHOSTA helvetin tulijärvessä, niin "ettei heistä jää juurta, eikä oksaa, vaan he tulevat TOMUKSI JALKOJEMME ALLE!"
Ja lopuksi Jumala tekee UUDEN TAIVAAN JA UUDEN MAAN, jossa VANHURSKAUS ASUSTAA, eikä MITÄÄN PAHAA ENÄÄ OLE KOSKAAN OLEVA MISSÄÄN JUMALAN KAIKKEUDESSA! Vaan saatanakin tuhotaan lopullisesti.
Helvetti tarkoittaa LOPULLISTA JA TÄYDELLISTÄ TUHOAMISTA. Jyvät eroitetaan akanoista ja ruumenet poltetaan sammumattomassa tulessa. Vaikka Jumalan tuli onkin sammumatonta tulta, niin ei se merkitse sitä että se ei tekisi loppua , niin "ettei heistä jää juurta, eikä oksaa!"
Antti V Kantola ja
Uskova1, perustakaa
1
79
Vastaukset
- ehdotus!
Eivätpähän silloin olisi täällä helvettiään tuputtamassa, vaan saisivat pitää sen ihan itsellään, kun sitä niin puolustavat ja Jumalaa häpäisevät julmureiden kuninkaana!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51795Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361288En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38719- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689