Palkkoihin ei verohelpotuksia. Sähköveroa, viinaveroa ja polttoaineveroja ylös. Kun palkankorotukset sen verran suuria niin ei verohelpotuksia. Miksei Katainen voinut ajaa linjaa maltilliset palkankorotukset ja palkkaveroihin verohelpotuksia ?
Nyt inflaatio kiihtyy entisestään ja köyhillä pienituloisilla entistä köyhemmät olot ja pienituloisten ja yksinhuoltajaperheiden ostovoima vaan heikkenee.
Katainen toimii inflaation veturina
Kauko_.
3
218
Vastaukset
- heh heh
On vain juoksupoika .. isommat määräävät mitä tehdään..
Ei noilla eväillä vielä itse päätetä yhtään mitään
Heh heh..- Uhrilammas.
isot pojat on noin niinkun kokeeks päättäny "syöttää kataisen susille" eli katotaan älähtääkö tää kansa millonkaa vai voiko sille tarjota ihan mitä vaan ?Kjehkjeheääääääääähhähähähä..
- Ketahan tarkoitat?
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145