Voi voi kepuliministeriä ...

veronmaksaja2

Voi voi tätä kepuliministeri Anttilaa. Nyt hän kuvittelee ottavansa luulot pois EU:n komissiolta komission ja hallituksen välisessä lantatukikiistassa. Ministeri Anttila ei aio perääntyä kiistassa. Joopa joo, mitä Anttila aikoo mukamas tehdä voittaakseen komission kiistassa? Mitä jos Anttila kuitenkin joutuu antamaan tyypilliseen kepulaiseen tyyliin periksi kiistassa? Kepulaiseen luonteeseen kuuluu aina periksiantaminen viimeisessä väännössä. Kepulaiset uhoavat aina puolustavansa suomalaisia EU:ta vastaan, mutta aina lopulta antavat periksi. Kepuun ei voi luottaa, kepu on lupauksen rikkomisen maailmanennätyspuolue.

Nyt siis Anttila aikoo nostaa kiistan keskusteltavaksi seuraavassa EU:n ministeritapaamisessa syyskuun alussa. Sielläkö tomera sikatilan emäntä näyttää kepulaisen taistelutahtonsa, eli karkuun juoksemisen maailmanennätyksen?

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id66720.html

4

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos muu ei auta

      isolla tissillä päähän ja se kuule punikki tietää luvun laskua.

    • Lauri Leskenlehti

      Sirkka-Liisa Anttila on Mauri Pekkarisen ohella yksi harvoista ministereistä, jotka yrittävät edes.

      • Uusi-Ukki

        asiasta, Eu-lta ei tule latiakaan tähän lantakauppaan, nyt tulee käymään niin, että Anttila neuvottelee sopimuksen jossa Suomi saa maksaa Kansallisena tukena koko summan Maanviljelijöille.

        Siis me veronmaksajat maksamme kaiken, ja Anna-Liisa Anttila on taas kepulaisten mielestä tehnyt urotyön kun neuvotteli maksut Suomen veronmaksajien maksettavaksi.

        Ei siinä katsota ympäristöpäästöjä niitä kun ei paskanlevityksestä tulekaan, ainakaan Kepulaisten mielestä. Voi pyhä pylväys näitä Kepulireppanoita.


      • Sandra.s
        Uusi-Ukki kirjoitti:

        asiasta, Eu-lta ei tule latiakaan tähän lantakauppaan, nyt tulee käymään niin, että Anttila neuvottelee sopimuksen jossa Suomi saa maksaa Kansallisena tukena koko summan Maanviljelijöille.

        Siis me veronmaksajat maksamme kaiken, ja Anna-Liisa Anttila on taas kepulaisten mielestä tehnyt urotyön kun neuvotteli maksut Suomen veronmaksajien maksettavaksi.

        Ei siinä katsota ympäristöpäästöjä niitä kun ei paskanlevityksestä tulekaan, ainakaan Kepulaisten mielestä. Voi pyhä pylväys näitä Kepulireppanoita.

        UKKI, Sen tädin nimi ON Sirkka-Liisa! Usko jo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1230
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      860
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      84
      693
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe