Voi voi kepuliministeriä ...

veronmaksaja2

Voi voi tätä kepuliministeri Anttilaa. Nyt hän kuvittelee ottavansa luulot pois EU:n komissiolta komission ja hallituksen välisessä lantatukikiistassa. Ministeri Anttila ei aio perääntyä kiistassa. Joopa joo, mitä Anttila aikoo mukamas tehdä voittaakseen komission kiistassa? Mitä jos Anttila kuitenkin joutuu antamaan tyypilliseen kepulaiseen tyyliin periksi kiistassa? Kepulaiseen luonteeseen kuuluu aina periksiantaminen viimeisessä väännössä. Kepulaiset uhoavat aina puolustavansa suomalaisia EU:ta vastaan, mutta aina lopulta antavat periksi. Kepuun ei voi luottaa, kepu on lupauksen rikkomisen maailmanennätyspuolue.

Nyt siis Anttila aikoo nostaa kiistan keskusteltavaksi seuraavassa EU:n ministeritapaamisessa syyskuun alussa. Sielläkö tomera sikatilan emäntä näyttää kepulaisen taistelutahtonsa, eli karkuun juoksemisen maailmanennätyksen?

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id66720.html

4

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos muu ei auta

      isolla tissillä päähän ja se kuule punikki tietää luvun laskua.

    • Lauri Leskenlehti

      Sirkka-Liisa Anttila on Mauri Pekkarisen ohella yksi harvoista ministereistä, jotka yrittävät edes.

      • Uusi-Ukki

        asiasta, Eu-lta ei tule latiakaan tähän lantakauppaan, nyt tulee käymään niin, että Anttila neuvottelee sopimuksen jossa Suomi saa maksaa Kansallisena tukena koko summan Maanviljelijöille.

        Siis me veronmaksajat maksamme kaiken, ja Anna-Liisa Anttila on taas kepulaisten mielestä tehnyt urotyön kun neuvotteli maksut Suomen veronmaksajien maksettavaksi.

        Ei siinä katsota ympäristöpäästöjä niitä kun ei paskanlevityksestä tulekaan, ainakaan Kepulaisten mielestä. Voi pyhä pylväys näitä Kepulireppanoita.


      • Sandra.s
        Uusi-Ukki kirjoitti:

        asiasta, Eu-lta ei tule latiakaan tähän lantakauppaan, nyt tulee käymään niin, että Anttila neuvottelee sopimuksen jossa Suomi saa maksaa Kansallisena tukena koko summan Maanviljelijöille.

        Siis me veronmaksajat maksamme kaiken, ja Anna-Liisa Anttila on taas kepulaisten mielestä tehnyt urotyön kun neuvotteli maksut Suomen veronmaksajien maksettavaksi.

        Ei siinä katsota ympäristöpäästöjä niitä kun ei paskanlevityksestä tulekaan, ainakaan Kepulaisten mielestä. Voi pyhä pylväys näitä Kepulireppanoita.

        UKKI, Sen tädin nimi ON Sirkka-Liisa! Usko jo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4225
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3455
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1803
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1673
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      298
      1433
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      933
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      861
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      842
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      809
    Aihe