Toisen vaiheen liukasrata-ajo

gsjioef

Toinen vaihe on edessä ja minua kauhistuttaa liukasrata-ajo, koska joudun ilmeisesti suorittamaan sen poikaystäväni takavetoisella autolla. En ole ajanut sillä autolla paljon ja muutenkaan en ole kuskeja parhaimmasta päästä. Voinko selvitä siis siitä? :) Ja mitähän siellä ylipäätänsä tehdään?

2

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • takavedon vaikuttavan

      sillä niissä mutkissa yleensä kuuluu painaa kytkin pohjaan ja jarrutus harjoituksissa ei myöskään vaikuta onko etu vai takaveto. Se missä ajetaan ympyrää ja tutkitaan miten auto yliohjaa/ puskee niin siinä se takaveto vaikuttaa. Ei muutakun hallittu power-slaidi siihen ni porukka ihmeissään. no ei vaines, ei tuo ole testi vaan saat itse kokeilla miten helposti autosi lähtee käsistä. älä yhtään jännitä vaan lähde nöyränä oppimaan! Niin ja reputtaa et voi.

      • liukkaan

        nelivedolla, oli avartavaa. Ei voi verrata muihin ajamiini ja siellä opastetaan reilusti arempaakin, ja turvallisesti. Pärjäät kyllä ja kivaakin voi olla :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2868
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1604
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      2
      1305
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1174
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1151
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1022
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1014
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      134
      891
    Aihe