keskustelugeneraattori

versio 1.0

Jotta aikanne ei kuluisi tyhjänpäiväiseen jankkaamiseen täällä ateismipalstalla, ohjelmoin keskustelugeneraattorin, joka korvaa teidät. Neuvottelen parhaillaan Suomi24-ylläpidon kanssa siitä, milloin ja millä ehdoilla generaattori otetaan käyttöön. Katsotaan josko jo syyskuussa... Yrittäkää jaksaa vielä muutama viikko.

Tässä näyte keskustelugeneraattorini toiminnasta.

Keskustelun aloitus:
"ateismi on Jumalan tahdonvastaissta,jos te avasitte silmänne, näkisitte TOTUUDEN."

Ja generoidut vastaukset:
"Vai niin. Kiitos vaan tästäkin turhasta aloituksesta."
"Oletko ääliö vai muuten vain sekaisin?"
"Mikä TOTUUS? Kenen TOTUUS? Mitä tarkalleen ottaen tarkoitat?"
"otapa kuule ne lääkkeet niinku lääkärisetä määräsi"
"Ei taas näitä... Ota sinä vastaan vaaleanpunainen elefantti, joka edustaa korkeinta mahdollista totuutta."
"Ei nämä ateistit halua nähdä totuutta, turhaan täällä huutelet."
"Totuus on spagettihirviö! Ota vastaan Hänen Totuutensa!"
"et taida olla ihan viisas??"
"Älä tee itsestäsi enenmpää naurunalaista. Tämä ihan ystävällisenä neuvona."

Miltäs näyttää? Eikö olekin tyypillisen "tasokasta" Suomi24 ateismikeskustelua? Tuota ei erota aidosta asiantuntijakaan!

6

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m-ilian

      Miksi tehdä tuostakin noin vaikeaa? :D

      >>>Keskustelun aloitus:
      "ateismi on Jumalan tahdonvastaissta,jos te avasitte silmänne, näkisitte TOTUUDEN."

      • olisi kai

        "Jumala on ateismin vastaissta,jos te avaisitte silmänne, näkisitte TOTUUDEN."


      • versio 1.0

        Olisi todellakin yksinkertaisempaa, jos jokin "hihhulinsuodatusohjelma" tunnistaisi typerät Jeesus-jutut ja deletoisi ne täältä automaattisesti. Valitettavasti tällaisen ohjelman tekeminen on ylivoimaisen vaikeaa. Ongelmana on lähinnä se, että ateistienkin jutut liittyvät täällä uskontoon, eikä minkään ohjelman tekoäly riitä erottamaan hihhulien jeesusteluja ateistien antijeesusteluista. Varsinkin kun monet ateistit kirjoittavat jumalasta niin ironisesti, että ihmisilläkin on vaikeuksia päätellä, onko kirjoitus jumalan puolesta vai häntä vastaan.

        Jatketaan siis entiseen malliin, mutta laitetaan generaattori tekemään "keskustelu" meidän puolestamme.


    • Mr. Gene Rator
    • vihtuilija

      'Miltäs näyttää? " -tältä!
      __________________________________________________

      Uskovainen on henkilö joka on ulkoistanut ajattelunsa.

      Nyt myös ateisteille avautuu mahdollisuus ulkoistaa ajattelunsa8) ja kokea johdattelun ihanuus. Tartu tilaisuuteen heti. Tarjous on voimassa rajoitetun ajan. Älä kulje onnesi ohi.

      Ja mikä kaikkein parasta; kokeileminen ei maksa mitään! Mitä enää odotat, tartu hetkeen. Jos et ole kuollessasi tyytyväinen tuotteeseen, palautat vain tuotteen ja saat rahasi takaisin. Et voi menettää mitään!!!

      Toimituskulut 79,75€, ja kymmenykset kaikista tuloistasi hautapaikkamaksu josta tämän loistavan tarjouksen myötä saat alennusta.

      Ajattelun ulkoistaminen ei enää ole vain harvojen yksinoikeus. Me tuomme sen myös ateistien ulottuville. Me ajattelemme puolestasi. Niin voit hymistellä kaiket päivät ja saavuttaa henkisen kasvun uudet ulottuvuudet. Voit kasvaa elävään uskoon!!!

      Mikä olisikaan hienompaa kuin saada iankaikkinen elämä joka on täynnä riemua. Ja muistathan että kokeileminen ei maksa mitään, kunhan vaan noudatat ohjeita ja tutustut takuuehtoihin. Sinun tarvitsee vain rukoilla 17 kertaa päivässä ja uskoa oikeasti jumalaan ja jeesukseenkristukseen täyttääksesi takuuehdot.

      Me olemme hyvämaineinen ajatuksenulkoistamispalveluiden tuottaja. Emme ole koskaan joutuneet palauttamaan rahoja. Siitä syystä voimme antaa täystyytyväisyys takuun.

      Herra olkoon kanssasi!

    • Dara

      Antaako se generaattori sitten vastauksetkin noihin kommentteihin? Ja jos antaa, niin ovatko ne yhtään sen fiksumpia kuin mitä täällä saa? Voisitko ehkä rakentaa generaattoristasi sellaisen, että se uskonkysymyksiä ja uskonnon 'totuutta' pohtiessaan kykenisi muuhunkin kuin kehäpäättelyyn? Silloin siitä olisi jotain iloakin...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4225
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3455
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1803
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1673
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      298
      1433
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      933
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      861
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      842
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      809
    Aihe