Rautojen pelot...

epätoivoinen_

Mulla on nyt ollu raudat kaksi kuukautta ja mun onnekseni niitä ei helposti näe. En häpeä niitä, paitsi jos olen vastakkaisen sukupuolen seurassa. Silloin olen epävarma ja mietinkin tässä että tuntuuko raudat suudellessa? Mulla on ylähampaissa ja sit kitalaessa sellanen kaarijuttu, mut ne kaariraudat otetaan varmaankin puolen vuoden sisällä pois. Haluisin vaan kysyä siis että miten paljon kumppani tuntee rautani ja voiko niistä olla mitään haittaa?? Kiva jos joku vois vastata!

2

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myöskin...

      moro,
      mullakin on raudat sekä ylä että alahampaissa, olleet jo jotain 4kk.. aluksi pelotti ja masensi, mutta huomattuani, että ei niitä kukaan juuri huomaa, niin pelko on helpottanut.. välillä masentaa, mutta ei kuitenkaan niin, että siitä olisi hirveästi haittaa, silloin viihdyn omissa oloissa vaikka luen kirjaa tms..
      voin kertoa että en ole kertonut kenellekkään raudoistani, ja minulla on vakituinen tyttöystävä.. hän huomasi rautani vasta noin 3kk sen jälkeen kun olin ne ottanut.
      eli suudellessa/muissa suujutuissa ei niitä kyllä tunne, riippuu tietysti suutelutekniikasta.
      en todellakaan pidä raudoistani yhtään, mutta ei minuakaan juurikaan nolota niiden takia, mutta onneksi ne ei ole tarkoitettu jääväksi pysyvästi, eli vapaus koittaa vielä:)
      tsemppiä vaan!
      jos joskus ahdistaa, niin hyvä tilaisuus keksiä itelleen jotain omissa oloissa tekemistä, esim opetella soittamaan jotain soitinta tms..

      • mahdollisestikin...

        sokea?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      148
      11017
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5403
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      41
      4215
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2674
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      101
      1588
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1586
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      75
      1445
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe