just minä taas, ja nytpä kirjoitan eräälle huomaamattomalle musikkiN arvostelijalle
TEEAN piisi JÄTÄ MUT RAUHAAN on kaikessa yksinkertaisuudessaan niin totta ja täysi kymppi.
Ehkä se ei uppoa noihin "miehen kipeisiin ihannenaisiin tai keski-ikäisiin mummoihin/naisiin joiden elämän tarkoitus on ollut löytää mies (en ole lespo) Tuo piisi kertoo ala-aste, ylä-aste, lukio ikäisten ajatuksista ja miksi ei minunkin niinkuin tuttavani sanoi.
Pitkin vuotta näemme näitä 20v-50v jotka kuvittelevat itsestänsä liikoja, kai ölette lehdistä ainakin lukeeneet "julkkujen, ns. normaali ihmisten haastatteluja että,
mites se nyt menikään jotenkin tähän tapaan kuin että
Parempi herätä nuoremman kuin mummon vierestä.
Tsoukkiako vain, Älkääpäs nyt viitsikö valehdella tytöt/naiset jopa minun ikäiseni ovat vuosia saanneet kuunella kadulla kaikenlaisten "moukkien" kommentteja.
Olen perin juurin kyllästynyt siihen että lasten, nuorten ei anetta kasvaa rauhassa.
Niin tytöt kuin pojat tosiasiassa kaipaavat luotettavia kavereita joissa suhteissa he voivat kaikessa rauhassa pohtia omaa eläämäänsä, ilman että aina on joku seksihullu vaanimassa.
Se että suomi 24ssä jotkut sairaat pornomiehet ja naiset kirjoittelevat ylä-aste ikäisten käyttäytymisestä on pelkkää provoo, ei kukaan nuori oikeesti halua itsellensä jotai 10vanhempaa kumppania, asia on toinen jo sitten kun ihminen on kolmekymppinen mut sen mä vaan sanon et kun nuoret joita on minun näkökulmasta kaikki alle kolmekymppiset alkavat jostain kumman syystä uskoa että meidänlaiset naiset olisivat kiinostuneita nuoremmista miehistä niin älkää nyt naurattko,vain mieleltään harhainen pornon suurikuluttaja voi uskotella itsellensä tuon kaltaista hömppää.
suma summar elikä jättäkää rauhaan.
antakaa naisten liikua vapaasti,emme ole vailla teidän huomioita emmekä kaipaa kommentejanne.
Edelleenkin pukeudumme aivan niinkuin itse haluamme ja se ei ole viesti teille seksihullut että olisimme mitenkään teistä kiinostuneita PAPAT.(ja sinä nainen joka arvostelet joka käänteessä sinulle sanoisin että uskalla itsekkin pitää hametta ja yritä nauttia omasta elämästäsi niin ni ei tarvitse kadehtia toisten elämää)ja älä anna itsesi "rupsahtaa" niin ni ei tarvitse olla huolissaan oman miehesi menemisesistä)
niin että hei vaan täältä suomen maasta.
JÄTÄ Mut Rauhaan
1
889
Vastaukset
- rikkaudestapa
jatkan tätä ETTÄ MITÄKÖ VARTEN monet nuoret tytöt pukeutuvat EPÄSIISTEIHIN VAATEISIIN jotka ovat niin kalliita viellä...Kuule lueppas vähän enemmän psykkaa niin ei tarvitse taivastella siinä yhtään.
mm.Sentakia että suojaavat itseään noilta yli kiihkeiltä poika/mies ehdottelijoilta ettäs tiedät.
Ei sinnepäinkään että puhuisin napa-paitojen puolesta tai sekstisistä vaateista, mutta jotain rajaa tuohon mikä vaate on sekstinen.
Tiedän lukiotyttöjä jotka pukevat päällensä pärssihousua, purperryä (yök) antavat niiin kunnollisen tytön kuvan itsestään ja sus siunatkoon minkälaisia bilettäjiä ovat.Ylioppilaaksi pääsevät rimaa hipoen isät ja äidit hommaa neideilleen työpaikat ja näitä sitten on ASIAKASPALVELU AMMATEISSA kuluttajien harmeina nyrpeine ilmeineen.(eli hoho hoijaa, tulis joku makee kundi ei noita mammoja, tätejä,pappoja jaksais palvella jne,)
On tyttöjä joiden ulkomuoto ennenkaikkea pukeutuminen kuvastaa "punaiseten lyhtyjen amattilaista" TOSI ASIA on vain toinen tytöt opiskelevat lääkäreiksi, insinööreiksi, pörssiin,tutkiaksi. se siitä että pukeutumisesta voisit päätellä nykyaikana yhtään mitään.(kokeilevat vain eri tyylejä)
Mitä, (en kyllä kuule ääniä tuo on vain niin luonnollinen ilmaisu nykyaikana )mä ole tottunut koko tämän ikäni itseni ja ulkomuotoni arvostelioihin eikä loppua näköjään ole näkyvissä,
mitä siitä sitten, mutta voi jos täti-ihminen tietäsit et nyt vaikka olen loistokkaalla ammattitaidolla, hyvällä huumoritajulla,varustettu parempi kuin normi sana edellyttää ihminen, olen edelleenkin opiskelemassa saadakseni eräään "paperi palasen" nääs kun mun pitää ihan julkisiin tehtäviin siirtyä joten pyydänkin muistakaapa pukeutua hyvin jättäkää vaikka se kakosautonne ostamatta kun on niiiin kaaauuuheeeta katseltavaa se että TYYLIKKÄISTÄ AUTOISTA ulos änkee suoraansanottuna RYYSYRANNAN NÄKÖISTÄ PORUKKAA ja se jos mikään on kyllä HUONOA MAINOSTA SUOMESTA
ihan vaan pukeutukaa kuin yksilölliset ihmiset, antakaa lasten/nuorten myös tehdä niin ja ennenkaikkea syökää kanaa ja kalaa.
hih, mä tiedän et täm'kään päivä ei näiltä kyynikoilta mennyt ihan PUNAISELLE RISTILLE.ja pyydän jättäkää seksielämänne pohtiminen jonnekkin muualle minua ei kiinosta kenellä seisoo vai nukkuu se on niin pieni osa oikeesti ihmisen elämää et hyvin voi elää ilmankin millänlailla mielenrauhan siitä kärsimättä(niin jostai viellä luin et nyt on sitten suomessakin viakra riippuvaisia hihihih ai, kauheeeeta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p595940Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "793369Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242581No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402145- 202095
Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621843Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61649Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83124281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201226Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah811085