vaikkois melkein alasti, niin hikkee pukkaa. Koko päivä on hiki valunu persvakoo pitkin. Selekä märkänä oun koko päivä ollut. Onko toisilla ollu samanlaisia tuntemuksia?
Ei tätä hellettä jaksa
4
253
Vastaukset
- Heard-Jane
jalat suusta,,aivan karseen kuuma, mut mietitääs tammikuuta, nii ei mitää muistikuvaa et kuuma ollu! Oli van ihanan lämmin!
- muuten
et meidän angorakissa makaa karvasen peiton päällä. Luulis olevan hälläkin kuuma.Tosin koko päivä se on siinä maata mötköttannä. Uloskaan ei lähteny muuten, kun piti persuuksista työntää.Sitten älys kivilaattojen päälle rojahtaa.Pitäsköhän itekkii tehä sama temppu.
- Nääsnääs
-tuossa äsken kertoili, ettei häntä ole vaivannut ollenkaan pikku lämpö. Eikä muuten haittaa minuakaan. Ei kannata ny rutista, kun on ihan sopivat kelit kerrankin. Jos, menee paljon yli 30 asteen, voidaan vasta hieman huolestua, mutta nyty ainoastaan nautitaan hienosta kesä ilmasta. Mutta, eihän koskaan ole hyvä olla, jos on kovin pessimistinen asenne. Jäitä hattuun, jos ei muu auta ;-))
- lämmintä piisaa
ja hiton kivaa tehä töitä tälläsellä helteellä.Pitää vissii mennä nukkuu ens yöks talouskellarii :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614245Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653468Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541806Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251683Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981435Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132939Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115846Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18827