Kiltti äiti olikin
8
643
Vastaukset
- fdhz
tämä uutinen on feminismipalstalla?
- Ajatteleva mies.
feministit kiistävät naisten väkivaltaisuuden. Naisten harjoittama väkivalta on aiheena niin arka, ettei siitä saa edes keskustella, tutkimisesta puhumattakaan.
Jokainen itseään kunnioittava feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden, tai jos sen myöntääkin, niin lopullinen syy löytyy kuitenkin aina miehestä. - Admira
Ajatteleva mies. kirjoitti:
feministit kiistävät naisten väkivaltaisuuden. Naisten harjoittama väkivalta on aiheena niin arka, ettei siitä saa edes keskustella, tutkimisesta puhumattakaan.
Jokainen itseään kunnioittava feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden, tai jos sen myöntääkin, niin lopullinen syy löytyy kuitenkin aina miehestä.et yleistäisi. Miksi väität, että jokainen "itseään kunnioittava" feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden? En minä ainakaan, vaikka feministi olenkin. Tottahan väkivallasta keskustellaan ja niin pitää ollakin. Tuo väitteesi on vain väite. Kirjoituksesi oli asenteellinen ja valheellinen.
- P.e.p.e.
Admira kirjoitti:
et yleistäisi. Miksi väität, että jokainen "itseään kunnioittava" feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden? En minä ainakaan, vaikka feministi olenkin. Tottahan väkivallasta keskustellaan ja niin pitää ollakin. Tuo väitteesi on vain väite. Kirjoituksesi oli asenteellinen ja valheellinen.
... kyllä feministien julkinen (virallinen tai epävirallinen) kanta tuntuisi olevan, ettei naisten väkivaltaisuutta tarvitse tutkia koska se on niin vähäistä ja muutenkin harmitonta. Näinhän se on, tutkimattakin selvä juttu.
- ajatteleva nainen
Ajatteleva mies. kirjoitti:
feministit kiistävät naisten väkivaltaisuuden. Naisten harjoittama väkivalta on aiheena niin arka, ettei siitä saa edes keskustella, tutkimisesta puhumattakaan.
Jokainen itseään kunnioittava feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden, tai jos sen myöntääkin, niin lopullinen syy löytyy kuitenkin aina miehestä.Minkähän ikäinen miehenalku mahdat olla???
Yleistäminen on aika paha asia, ja toiseksi ihmettelen miksi aloitusviesti oli tällä palstalla......... Mutta jos nyt olisi sinunkin aika aikuistua ja miettiä mitä on mahdettu tehdä vastaavien väkivaltaisten tilanteiden estämiseksi...?
Väkivaltaisia yksilöitä löytyy kummaltakin sukupuolelta, sekä miehistä, että naisista. Ja eiväthän feministit toki kiellä sitä, että naisetkin voivat olla väkivaltaisia, eiväthän? Ja lisäksi feministit vain tuovat esiin sen, kuinka heidän aviopuolisonsa pahoinpitelevät naisia, ja kiristävät heitä, ja pakottavat heidät tekemään asioita vasten heidän tahtoaan.
Vielä 1800 luvulla naisten pahoinpitely, oli tabu, eli arka aihe, josta ei puhuttu, ja siksi feministit pyrkivät auttamaan poloisia kotiäitejä ilmiantamaan väkivaltaiset aviopuolisonsa. Kiitos feministien naisten pahoinpitely on huomattavasti vähentynyt.
- tapaus..
tuli mieleeni eräs toinen tapaus, jossa väkivaltainen äiti sai yksinhuoltajuuden, ja lähti sen kanssa turkkiin, joka on onneksi lopulta päättynyt parhaiten päin.
http://www.syrjityt.fi/
http://www.adressit.com/syrjityt - Sepi
lisää, kunhan nuo sillisalaatti avioliitot alkavat purkautua. Silloin kaapataan lapsia turkkiin ja somaliaan ja ties minne. Hävinnyt osapuoli katkeroituneena tappaa heidät. Kukas muu siinä joutuu vanhempien ennakkoluulottomasta kulttuurin rikkaudesta maksamaan sen lopullisen hinnan, kuin lapset???????????
Kyllä aikuiset ovat sitten käsittämättömän vajaaälyisiä. Ihmettelen monta kertaa, että kuinka maapallo ylipäätänsä on olemassa, kun sen pinnalla konttaa tämänkaltaisia puoliapinoita. Järkyttävää.- joina
viime vuonnakin yritettiin lakia estämään sillisalaattimainen suomalaisten miesten ja venäläisten naisten kanssakäyminen. mutta ei onnistuttu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51775Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331260En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87925Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38698- 19696
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679