Kiltti äiti olikin
8
634
Vastaukset
- fdhz
tämä uutinen on feminismipalstalla?
- Ajatteleva mies.
feministit kiistävät naisten väkivaltaisuuden. Naisten harjoittama väkivalta on aiheena niin arka, ettei siitä saa edes keskustella, tutkimisesta puhumattakaan.
Jokainen itseään kunnioittava feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden, tai jos sen myöntääkin, niin lopullinen syy löytyy kuitenkin aina miehestä. - Admira
Ajatteleva mies. kirjoitti:
feministit kiistävät naisten väkivaltaisuuden. Naisten harjoittama väkivalta on aiheena niin arka, ettei siitä saa edes keskustella, tutkimisesta puhumattakaan.
Jokainen itseään kunnioittava feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden, tai jos sen myöntääkin, niin lopullinen syy löytyy kuitenkin aina miehestä.et yleistäisi. Miksi väität, että jokainen "itseään kunnioittava" feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden? En minä ainakaan, vaikka feministi olenkin. Tottahan väkivallasta keskustellaan ja niin pitää ollakin. Tuo väitteesi on vain väite. Kirjoituksesi oli asenteellinen ja valheellinen.
- P.e.p.e.
Admira kirjoitti:
et yleistäisi. Miksi väität, että jokainen "itseään kunnioittava" feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden? En minä ainakaan, vaikka feministi olenkin. Tottahan väkivallasta keskustellaan ja niin pitää ollakin. Tuo väitteesi on vain väite. Kirjoituksesi oli asenteellinen ja valheellinen.
... kyllä feministien julkinen (virallinen tai epävirallinen) kanta tuntuisi olevan, ettei naisten väkivaltaisuutta tarvitse tutkia koska se on niin vähäistä ja muutenkin harmitonta. Näinhän se on, tutkimattakin selvä juttu.
- ajatteleva nainen
Ajatteleva mies. kirjoitti:
feministit kiistävät naisten väkivaltaisuuden. Naisten harjoittama väkivalta on aiheena niin arka, ettei siitä saa edes keskustella, tutkimisesta puhumattakaan.
Jokainen itseään kunnioittava feministi kieltää naisen väkivaltaisuuden, tai jos sen myöntääkin, niin lopullinen syy löytyy kuitenkin aina miehestä.Minkähän ikäinen miehenalku mahdat olla???
Yleistäminen on aika paha asia, ja toiseksi ihmettelen miksi aloitusviesti oli tällä palstalla......... Mutta jos nyt olisi sinunkin aika aikuistua ja miettiä mitä on mahdettu tehdä vastaavien väkivaltaisten tilanteiden estämiseksi...?
Väkivaltaisia yksilöitä löytyy kummaltakin sukupuolelta, sekä miehistä, että naisista. Ja eiväthän feministit toki kiellä sitä, että naisetkin voivat olla väkivaltaisia, eiväthän? Ja lisäksi feministit vain tuovat esiin sen, kuinka heidän aviopuolisonsa pahoinpitelevät naisia, ja kiristävät heitä, ja pakottavat heidät tekemään asioita vasten heidän tahtoaan.
Vielä 1800 luvulla naisten pahoinpitely, oli tabu, eli arka aihe, josta ei puhuttu, ja siksi feministit pyrkivät auttamaan poloisia kotiäitejä ilmiantamaan väkivaltaiset aviopuolisonsa. Kiitos feministien naisten pahoinpitely on huomattavasti vähentynyt.
- tapaus..
tuli mieleeni eräs toinen tapaus, jossa väkivaltainen äiti sai yksinhuoltajuuden, ja lähti sen kanssa turkkiin, joka on onneksi lopulta päättynyt parhaiten päin.
http://www.syrjityt.fi/
http://www.adressit.com/syrjityt - Sepi
lisää, kunhan nuo sillisalaatti avioliitot alkavat purkautua. Silloin kaapataan lapsia turkkiin ja somaliaan ja ties minne. Hävinnyt osapuoli katkeroituneena tappaa heidät. Kukas muu siinä joutuu vanhempien ennakkoluulottomasta kulttuurin rikkaudesta maksamaan sen lopullisen hinnan, kuin lapset???????????
Kyllä aikuiset ovat sitten käsittämättömän vajaaälyisiä. Ihmettelen monta kertaa, että kuinka maapallo ylipäätänsä on olemassa, kun sen pinnalla konttaa tämänkaltaisia puoliapinoita. Järkyttävää.- joina
viime vuonnakin yritettiin lakia estämään sillisalaattimainen suomalaisten miesten ja venäläisten naisten kanssakäyminen. mutta ei onnistuttu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867