Miksi naiset suuttuvat?

Laitettu yrittäjä.

Jos ehdotan naiselle sukupuoliyhteyttä, niin miksi naiset poikkeuksetta suuttuvat, eivätkä suostu?
Enkö osaa esittää asiaani oikein, vai eivätkö naiset pidä seksistä?

7

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      naisetkin pitävät seksistä. Riippuu tietysti siitä minkälainen heppu sitä ehdottaa ja millä tavalla.
      Ei oikein ole suotavaa baaritiskillä mennä kyselemään, että saako sitä pillua vai ei.

      • Ronski Reima

        "Ei oikein ole suotavaa baaritiskillä mennä kyselemään, että saako sitä pillua vai ei."

        Mites asia pitää esittää?
        Eikö suora kysymys ole aina paikallaan, ettei tule väärinkäsityksiä puolin sekä toisin?


    • manna gryn

      kokeile rahalla. ainakin feministit uskovat vapaisiin markkinoihin, jotka ovat avoimet kaikille sosiaalisesta asemasta huolimatta. :)

    • Raipe

      Josko vilkaisisit peiliin ja kysyisit, mikä sinussa on niin erinomaista, että joku haluaisi viettää kanssasi intiimin hetken.

      Haloo pahvi, normaali nainen pitää "lämmittää" ensisijaisesti henkisellä, monet erityisesti älyllisellä tasolla, vasta sen jälkeen voit ruveta pohtimaan jotain fyysistä aktiviteettia. On toki niitäkin mammoja, jotka etsivät yhden yön juttuja, mutta ne lienevät ihan oma lukunsa. Mutta noin yleisesti.

      Miten muuten itse suhtautuisit daamiin, joka tosta vaan, vaikka huoltoasemalla rinnakkain tankatessanne kysäisisi, että how about...
      Veikkaanpa, että pojulla menisi veitikka piiloon punttien väliin.

      • hienoa ja herkkää

        Kyllä muuten toimisi. Ehkä ihan siitä paikasta en lähtisi, mutta puhelinnumeroita kyllä vaihdettaisiin ja asiaan palattaisiin varmasti. Olisin lisäksi suuresti imarreltu. Ulkonäölläkään ei ole silloin suurta merkitystä, kun ei tarvitse naimisiinmenoa ajatella.

        Normaali nainen pitää lämmittää henkisellä ja älyllisellä tasolla...puhut siis itsestäsi ja teet itsestäsi normin.


      • ei,ei

        ei pysty, liian hapokasta....


    • Hertha

      Mikset johdata?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1893
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      942
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      899
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe