uskovat kilpailevat keskenään siitä, kuka uskoo paksuimman valheen Raamatusta. Ja se. joka em. valheen uskoo, on paras uskovainen.
:)
:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
en varmasti ole siltikään paras uskovainen, sillä retkahdan aika ajoin syntiin. uskonpa siltikin, että olen taivaskelpoinen. :)
kuinka vähän järkeä ja ymmärrystä ateistille on annettu.
uskoon, jonka vastakohta on tieto.
Jos uskova alkaa ajattelemaan uskoaan omilla aivoillaan (oletetaan, että aivot ovat jotakuinkin toimivat), hänestä tulee väistämättä ateisti.
Poikkeuksetta myös kommareita joilla ei ole ollut järkeä sivistää ja kouluttaa itseään. Niimpä teikäläisiä näkee usein puistoissa joko keräämässä pulloja tai useimmiten tyhjentämässä niitä.
stereotypiaan, kun et parempaan pystynyt.
Monen ateistin mielestä kommunismi on uskonto siinä kuin helluntailaisuuskin. Siinäkin uskotaan opinkappaleisiin, joilla ei ole mitään tieteellistä todistusvoimaa.
Jaaha. Lähdenkin tästä puistoon ryypiskelemään tenua, jotta profetiasi toteutuisi.