Hammashoito

nukutuksessa

Te,jotka olette teettäneet suuremontin nukutuksessa,kertokaa ihan alusta asti,mitä kaikkea tapahtuu.Siis alkaen kaikista mahdollisista piikeistä.Mua ei ole ikinä ennen nukutettu,niin en todellakaan tiedä,että miten se tapahtuu.Tajuaako siinä ollenkaan,että mitä tapahtuu?

Meinasin tuossa vuosi sitten mennä isompaan remonttiin nukutuksessa ja oli jo aika tarkastukseen varattu,mutta jäin raskaaksi ja asia jäi siihen.Eivät suostuneet nukuttamaan raskaana olevaa.

Nyt olisi mahdollisuus siihen taas,joten ajattelin kysellä kaikkien tuommoisen jo kokeneiden kokemuksia aiheesta.Saahan sitä tietoa tietenkin sitten,kun toimenpide tulee ajankohtaiseksi,ihan niiltä hoitavilta lääkäreiltä,mutta pieni etukäteistieto,eräänlainen hahmotus,ei olisi ollenkaan pahitteeksi.

3

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nukutuksessa

      ...tarkoitatko nukutusta vai sedaatiota?

    • siinä mistään mitään

      tajua.
      Istut siihen hammaslääkärin tuoliin ja nukutuslääkäri pistää pienen neulan kämmenselkään mikä ei todellakaan satu yhtään. Sitten lasket kymmenestä alaspäin ja pääset ehkä kuuteen ja taju kankaalla.
      Heräät heräämössä ja kahden tunnin päästä saattajan kanssa kotiin.
      Et,tiedä koko hommasta yhtään mitään, ennenkuin heräät.
      Kurkku vähän kipeä. Ei muita vaivoja.

      • aikasta paljon

        jotenpa siis oikein paljon kiitoksia sinulle tiedosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      40
      2899
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2681
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      35
      2411
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    5. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      31
      1719
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1513
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1213
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1025
    Aihe