suositelkaapas tälläiselle vajaan vuoden puntilla käyneelle pojalle jotain tehokkaita lisäravinteita. Ikää on 16 pituutta 180 ja painoa 68. Harrastan monenlaista urheilua ja käyn 4-5 kertaa salilla, liikaa? harjoitan enimmäkseen ylävartaloa mutta joskus myös jalkoja. Kehitys ei ole oikein jatkunut yhtä nopeasti kuin alkuaikoina. Penkistä olen saanut pitkään vain 70kg onko huonosti kun 9kk sitten meni 45kg?
lisäravinteet
apua
4608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
elikkäs, meikällä on nää perus lisät. proteiini fastin whey , hiilari fastin malto6, kreatiini evolution, fastin dextrose ja sitte monivitaniini-, c-vitaniini- ja mineraalivalmisteet. näillä olen tankannu ja liekkö ollu apua vai ei? sitä ei tiiä, mut mä teen kyllä kans kovasti töitäki siellä salilla. ja tulosta on tullu omasta mielestä kiitettävästi.
Varsinkin kun olet noin nuori niin kannattaa ottaa mahdollisimman paljon ravinnosta ihan perus ruuasta. Rasva on ehdoton energian lähde, jos paino ei nouse tasaisesti, niin öljyjä vaan lisää, esim ruokalusikallinen tai pari oliiviöljyä ruokiin päivässä.
Minä käytä lisäravinteita vain palautusjuomassa.
Mulla paino noussu 10kg 8kk:ssa sen jälkeen kun ostin ensimmäisen o-öljypullon, kun ennen se oli aina 5-7kg, eikä rasvaa ole kertynyt sen enempää kuin ennenkään.
MITÄÄN EN OO OTTANU...
Äkkiä kotiin ottamaan ;)