Etusivulla 40 avausta, joista 19 ei kuulu mitenkään tänne. Osa niistä on asiattomuuksia ja osa ei muuten kuulu kepupalstalle.
Voisikohan ylläpito tehdä asialle jotain?
Pikainen otos palstan tasosta.
9
423
Vastaukset
- Moponkorjaaja
Ylläpitohan on valtuuttanut tämän Aaltosen vahtimaan palstaa.
- Tosi kyllästynyt
muutkin hänen yläpuoliset instanssit.
Eihän sheriffikään voi olla 24 tuntia remmissä.
Palstoille pitäisi hommata myös "apulaissheriffejä", ei yksi sheriffi voi hallita montaa palstaa, kun ei pysty sitä tekemään edes yhdelle. - Mainos yliössä
Tosi kyllästynyt kirjoitti:
muutkin hänen yläpuoliset instanssit.
Eihän sheriffikään voi olla 24 tuntia remmissä.
Palstoille pitäisi hommata myös "apulaissheriffejä", ei yksi sheriffi voi hallita montaa palstaa, kun ei pysty sitä tekemään edes yhdelle.ei yksi sheriffi voi hallita montaa palstaa, kun ei pysty sitä tekemään edes yhdelle.
-----
Mikseihän Aaltonen itse sitä hoksaa? - ----------
Tosi kyllästynyt kirjoitti:
muutkin hänen yläpuoliset instanssit.
Eihän sheriffikään voi olla 24 tuntia remmissä.
Palstoille pitäisi hommata myös "apulaissheriffejä", ei yksi sheriffi voi hallita montaa palstaa, kun ei pysty sitä tekemään edes yhdelle.Ainakaan sheriffin ei pitäisi osallistua keskusteluun, jossa nälvitään asiattoman avauksen tehnyttä kirjoittajaa, vaan poistaa asiaton avaus.
Sellainen perusasia pitäisi olla perussuomalaisenkin palstan valvojan järjellä ymmärrettävissä.
Miksihän näin ei aina ole?
- Perustyhmä ihminen
Voisiko ylläpito tehdä jotain?
Ylläpidolle on tärkeintä määrä, ei laatu.
Etusivulla on jatkuvasti ilmoitus esim. siitä, montako viestiä on ja montako kirjautunutta käyttäjää.
>Kirjautuneena 12832 jäsentä. Keskusteluissa 29.822.000 viestiä.<
Palstojen aihepiirit on syytä kirjoittajienkin unohtaa, koska Enirokaan ei edes sheriffiensä toimesta noudata omia sääntöjään.
Miksi siis kirjoittajien pitäisi niitä noudattaa?
Keskustelkaamme vaikkapa tämän palstan sheriffin puutarhasta, jonka kuvia niin näppärästi pääsemme katselemaan hänen nimimerkkiään klikkaamalla ja joita hän itsekin tänne joskus työntää.- Uusi-Ukki
Tällä Kepupalstalla on muuten muutamia tähtikirjoittajia, kuten Jomppe, Mielipidepankki,Mvv, "Niipä niin", Maanviljelijä,ja myöskin Oiva on hyvä joskin väkitukko, pesunkesttävä vanha maalaisliittolainen, mielestään aina oikeassa.
Onhan niitä kymmenkunta joita on hyvä lukea.
Siinä olet täysin väärässä, että täällä pitäisi vain Maalaisten rypsinviljelyksestä juttua vääntää, sitä psrempi palsta mitä enempi palstalla näitä viisaita Sosialidemokraattisia mielipiteitä. Näitten mielipiteiden takana on aina päällimäisenä yhteisön etu, ei siis yksilön etu, kuten näillä Kepuleilla tuppaa olemaan.
Älä sinä Perustyhmä ole huolissasi, antaa vain ihmisten tuoda esille heille niin tärkeitä asioita. Esimerkiksi Sonnimiehelle on tärkeää nuo kiima-asiat, ja ajat tietänet sinäkin jos astutus myöhästyy voi mennä yksi poikimiskerta mynkään ja se on pois maanviljelijän pussista, saa siis mahoa lehmää elättää koko vuoden, maitoa tulee ainoastaan litra päivässä jos sitäkään. Kuten huomaat kaikki ovat ketjussa tärkeitä, antaa kaikkien tuoda mielipiteensä esille. - Perustyhmä ihminen
Uusi-Ukki kirjoitti:
Tällä Kepupalstalla on muuten muutamia tähtikirjoittajia, kuten Jomppe, Mielipidepankki,Mvv, "Niipä niin", Maanviljelijä,ja myöskin Oiva on hyvä joskin väkitukko, pesunkesttävä vanha maalaisliittolainen, mielestään aina oikeassa.
Onhan niitä kymmenkunta joita on hyvä lukea.
Siinä olet täysin väärässä, että täällä pitäisi vain Maalaisten rypsinviljelyksestä juttua vääntää, sitä psrempi palsta mitä enempi palstalla näitä viisaita Sosialidemokraattisia mielipiteitä. Näitten mielipiteiden takana on aina päällimäisenä yhteisön etu, ei siis yksilön etu, kuten näillä Kepuleilla tuppaa olemaan.
Älä sinä Perustyhmä ole huolissasi, antaa vain ihmisten tuoda esille heille niin tärkeitä asioita. Esimerkiksi Sonnimiehelle on tärkeää nuo kiima-asiat, ja ajat tietänet sinäkin jos astutus myöhästyy voi mennä yksi poikimiskerta mynkään ja se on pois maanviljelijän pussista, saa siis mahoa lehmää elättää koko vuoden, maitoa tulee ainoastaan litra päivässä jos sitäkään. Kuten huomaat kaikki ovat ketjussa tärkeitä, antaa kaikkien tuoda mielipiteensä esille.Olikin hyvä vastine.
Etenkin viimeinen kappale, joka osoitti Ukin olevan asioista perillä laaja-alaisesti ja osasi sijoittaa sanansa sekä hauskasti että totuuden mukaisesti. - Tosi kyllästynyt
asiattomilla avauksilla tarkoitan noita erneston, keriksen tai muiden kirjoittajien juttuja, joissa ei tehdä mitään muutä, toistan - MITÄÄN MUUTA - kuin vittuillaan toisille.
Ei aihepiiri ehkä olekaan niin kiveen hakattu, mutta tapoja sentään saisi olla. vaikka huonompiakin, mutta edes jonkinasteisia tapoja. - Tutkija..
Tosi kyllästynyt kirjoitti:
asiattomilla avauksilla tarkoitan noita erneston, keriksen tai muiden kirjoittajien juttuja, joissa ei tehdä mitään muutä, toistan - MITÄÄN MUUTA - kuin vittuillaan toisille.
Ei aihepiiri ehkä olekaan niin kiveen hakattu, mutta tapoja sentään saisi olla. vaikka huonompiakin, mutta edes jonkinasteisia tapoja.samaa mieltä edellisen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855