aika hihhuleita

nämä ateistit, -pitää olla oikein oma aate epäuskolle :DD
2235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"-pitää olla oikein oma aate epäuskolle :DD"

lahkojeesuksen ja ateistin erottaa vain se että ateisti uskoo yhteen jumalaan vähemmän.

- Nasse.

Niin, haluaako huora puuroa, nyt kirjoitin kertisnicillä..

Äänestä
  • Ja senhän siitä saa, kun ateistipalsta on Uskonnot ja uskomukset -osiossa.

    Ateismissa on se hyvä puoli, että ei ole ylhäältä johdettua sananjulistusta, joten itse kukin tykönämme olemme juuri niin lötköjä tahi militantteja ateisteja kuin meitä sillä hetkellä sattuu huvittamaan.

    "Ateismi on uskonto siinä missä kalju on hiusten väri". Märehtikäämme sitä vähän aikaa. Hiljentykäämme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikko muna kirjoitti:

nämä ateistit, -pitää olla oikein oma aate epäuskolle :DD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu