mikä on oteleveys suurinpiirtein jos pitää kiinni tangosta niin että molemmat kädet on juuri ja juuri niiden merkkien sisäpuolella? miksi ohjeessa (salin seinällä) sanotaan että oikea oteleveys on pitää etusormea niiden kohdalla, tämähän on aivan törkeän leveä ote ja tuntuu hirveältä!
penkkiote
2
286
Vastaukset
- ote on
voimantuoton kannalta käytä oteleveyttä, jossa käsivarsi pysyy suorassa linjassa koko nostomatkan, kapeassa otteessa käsivarret kääntyy sisään ja rasitus on enemmän ojentajilla kun otat ylileveän otteen käsivarret kääntyvät ulospäin ja rasitus siirtyy enemmän rintaan.
voimantuoton kannalta hyvä oteleveys on juuri ote jossa käsivarret pysyvät suorassa linjassa, vaikka jotkut käyttävät törkeän ylileveää otetta jotta nostomatka olisi lyhyempi, tässä versiossa olkapäät ja ranteet ovat todella kovilla.
oteleveyttä kannattaa kuitenkin vaihdella säännöllisesti treeneissä, joka kehittää parhaiten.- olet mielestäni
täysin oikeassa!!
Silloin kun hankin elämäni ekat lihasmassat rintoihini, niin tein tällaisen treenin:
Penkki kapeahkolla otteella 2 x 8-10
--"-- "normaali ote" 2 x 8-10
--"-- yli leveä ote 2 x 8-10
Vinopenkkiä pari sarjaa, niin ettei enää jaksanut tehdä mitään muuta.
Kehitys oli aivan täydellistä. Suosittelen itsekin, että kandee vaihdella oteleveyttä kun tekee penkkipunnerrusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915906
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754