http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1421029
" Zero juomalla laihduin ". EI. Light limut ei laihduta. Tai ehkä sillä lailla, että ne repii elimistösi ja heikentää ja huonontaa sitä.
Join Pepsi Maxia joskus varmaan 4-10 pulloa viikossa ja seuraukset: Kerran pyörtynyt, jatkuva silmähäiriö (kuin auringosta katsottaessa musta täplä joka jää silmään), hirveä migreeni.
Voin sanoa, että aika laihaan kuntoon tulin, mutta olo oli YLI PIRTEÄ ja nukkuminen vaikeuntui ja migreeniä tuli (aivan hirveää migreeniä, kuin aivot hölskyisi, sekä kauhea silmähäiriö joka estää lukemisen ja liikenteessä mahdoton ajaa sillä ei näe kunnolla). Kun lopetin noitten aineitten juomisen: Ei migreeniä, ei silmähäiriöitä, ei pyörtymisiä, kiloja ei tullut lisää eikä lähtenyt, mutta alkaa tuntua, että kerrankin jalat maassa.
Liikunta auttaa yli painoon EI LIMUT! Limut ei laihduta vaan kuntoilu ja OIKEA ruokavalio!
Netissä on näistä light limuista juttua pilvin pimein ja yhdellä sivullakin luki jotenkin näin: " Jos lapsesi yllättäen kuolee ilman järkevää syytä ja hän lipittää paljon LIGHT limua, ei ihme, että kuolikin ".
TÄMÄ ON TOSI ASIA! Laitoin Ilta-Sanomille n. 6-8kk sitten juttua, mutta eipä ole tullut puheeksi vaikka asia on vakava.
EI KANNATA JUODA MITÄÄN MISSÄ SOKERI ON KORVATTU MAKEUTUSAINEILLA!
Light Limuja voi juoda MUTTEI USEIN! Ne heikentävät kuntoa ja ties mitä haittoja.
Googlatkaa itse tietoa niin minäkin tein ja lopetin tuon sonnan ja ole on selvästi parempi.
Light Limut TAPPAA!
SoulRay
1
230
Vastaukset
- Mölkky
Niin, kukaan ei tiedä, mitä nuo makeutusaineet pidemmän päälle kropassa aiheuttaa eli kannattaa välttää.
CocaColassa ja Pepsissä ja noissa energiajuomissa on runsaasti kofeiinia, jota ei saisi lapsille antaa lainkaan. Hirveetä myrkkyä kropalle voi olla, jos on yliherkkä sille, niin kuin minä olen ollut aina lapsesta asti.
Onneksi minun lapsuudessani ei paljoo limua saanut, kuin pari kertaa vuodessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1076902
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h915125Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1123376Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333272Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska312419Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191766Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961411Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391362Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311266- 481034