Onko teillä minkälaisia kokemuksia HairStoren asiakaspalvelusta? (Jos et jaksa lukea loppuun asti, kommentoi vain tätä :) )
Mun mielestä koska kampaajilla ei ole omaa rahaa firmassa kiinni, vaan ovat (ilmeisesti?) tuntipalkalla, niin ei niitä paljon kiinnosta, onko asiakkaat tyytyväisiä vai ei. Työthän nyt on pakko hoitaa hyvin ja olla suht ystävällinen asiakkaille, että työpaikkansa saa pitää, mutta muuten ei esim. palautteita hoideta kunnolla tai oikeasti välitetä, onko asiakas tyytyväinen ja tuleeko enää uudestaan.
Itse kun viimeksi kävin, niin varasin ajan netin kautta ja valitsin väripaketti 3 (pitkät hiukset, 2 väriä). Sitten kun maksun aika tuli, mua laskutettiinkin kalliimmasta väripaketti 4:sta. Ok, ei siinä mitään, nätit hiukset tuli ja väriä tosiaan laitettiin reilusti. Mutta kun kampaajalta kysyin tästä (ihan ystävällisesti:) ), niin naama venähti ja vastaus oli tosi loukkaantunut "kyllähän mulla nyt paljon enemmän aikaa ja vaivaa sun hiuksiin meni kuin lyhyempiin hiuksiin". Ok ymmärretään, hyvää työtä teit:) mut mitä eroa näillä väripaketeilla sitten on (tyhmänä kysyin)? Vastaus: no näin nyt tällä kertaa, ensi kerralla ehkä toisella tavalla ja saithan sä nyt hyvät alennukset! (Joo, käytin alennuskuponkia.) Tässä vaiheessa ei enää pokka pitänyt, vaan lähdin pois :) En ehkä tyytyväisenä, mutta olinpahan saanut päivän parhaan selityksen "asiakaspalvelijalta".
Kyselin asiasta sitten vielä netin kautta ja sieltä tuli hieman asiantuntevampi vastaus. Selitin myös, mitä oli tapahtunut ja että olin vähän ymmälläni, että laskutettiinko mua tahallaan ekstraa, kun kerran käytin alennuskuponkia. Yleensä kun jonkun tuotteen tilaa, niin sen myös saa, eikä sitä ainakaan kysymättä vaihdeta kalliimpaan. Tähän en saanut minkäänlaista kommenttia, saati pahoitteluja. En tiedä, olenko liian hyvään tottunut, kun odotan edes pahoitteluja tai jonkinlaista ymmärtämystä yritykseltä, jos heille viitsin palautetta antaa.
No mutta, nyt kolme viikkoa myöhemmin vielä eri henkilö lähettää minulle vastauksen "toivottavasti olet jo saanut vastauksen kysymykseesi, meillä täällä on vähän lomat päällä"...Hohhoijaa! Että näin sitä hoidetaan maanlaajuista ketjua.
En ymmärrä, millä Hairstore yrittää alalla kilpailla, ei ainakaan hinnalla, ei sijainnilla, eikä varmasti asiakaspalvelulla. Ehkä toimitusjohtajan ilmaisilla törttilymainoksilla..?
Ai niin, olin muuten 5 vuotta HairStoren tyytyväinen asiakas ennen tätä ja puffasin työpaikallanikin paikkaa (kukaan kun ei siellä tiennyt, että saamme henk.kunta-alennusta), jonka johdosta ainakin kaksi uutta asiakasta sain heille. Että kiitos vaan, mutta mulle riitti!
HairStoren palvelu
TinTin on uusi kampaamoni :)
1
751
Vastaukset
- ewidee
Joo ei niitä varmaan ihan hirveesti kiinnostaakkaan asiaakkaan tyytyväisyys. Ei mua ainakaan kiinnostanut paskan vertaa kun oli palvelualalla 8e:lla/tunti. Oli koko työsuhteen ajan ihan yks lysti meneekö joku asiakas avautuun pomolle ja saan potkut, vai jättääkö asiakas lopullisesti ketjun.
Ei 8e:lla kertakaikkiaan voi motivoitua mihinkään asiaaan ja siinä on ongelman ydin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867