ZEITGEIST Full Film.
riku2345
7555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pakkkohan tän on olla totta...joku on tän ihan itte tehny ja oikein interneettiin laittanu...pakko olla viksu ja oikeessa!
Kenen tekemä sen pitäisi olla, että uskoisit? Jos Bushin hallinto olisi tuon tehnyt niin ilmeisesti kelpaisi kuin 911 virallinen tarina?
Tuossa dokumentissa on mainittu tarkasti lähteet, että jos koulutus riittää, niin tarkistamaan. Vai oletko sinäkin näitä virkkareita jotka tarvitsevat sen päätoimittajan siivoamaan ja pureskelemaan tietosi?
Osan kaksi lähteiksi mainitaan nämä:
clip----------------------------------------------
Griffin, David Ray - 911 The Myth and the Reality
Ruppert, Michael -The Truth and Lies of 9-11
Berger, Michael - Improbable Collapse
Avatar, LLC - 911 Mysteries
Hilder, Anthony J.- Illuminazi 911
Mugford, Dustin - September 11th Revisited
vonKleist, Dave - 911 In Plane Site
Hufschmid, Eric - Painful Deceptions
Rodriguez, William - What really happened on 9/11?
Zwicker, Barrie - 911 The Great Conspiracy
Duffy, John - 911 Press For Truth
Jones, Alex - Martial Law 9/11
Jones, Alex - TerrorStorm
Hilder, Anthony J.-The Greatest Lie Ever Sold
Avery, Dylan - Loose Change 2nd Edition
Humphrey, George - 911 The Great Illusion
** Important Reference Books **
Ruppert, Michael - Crossing the Rubicon, New Society Publishers
Griffin, David Ray - The New Pearl Harbor, Interlink
Griffin, David Ray - Debunking 9/11 Debunking, Olive Branch Press
Tarpley, Webster - 9/11 Synthetic Terror: Made in USA, Progressive Press
Griffin, David Ray -The 9/11 Commission Report: Omissions And Distortions, Olive Branch Press
Marrs, Jim - The Terror Conspiracy: Deception, 9/11 and the Loss of Liberty, Disinformation Company
----------------------------------------------------
Todella vakuuttavaa. Kaikki "totuus"liikkeen profeetathan sieltä löytyvät, joten lähdemateriaali on ilmeisesti sama kuin jokaisen muunkin salkkaridokumentin takana. Mielenkiintoista on se kuinka ko. sivut viittaavat toisiinsa "totuuden" lähteinä, ja erityisen huomionarvoista on vakavasti otettavan (ja vakavasti otettavien tiedemisten) tieteellisen lähestymistavan täydellinen puute.
No tuon dokumentin 911 arvo on mitätön, sillä se ei tarjoa mitään uutta. Tutustu sensijaan osaan yksi ja sen lähteisiin.
Pakkohan tän on olla totta...cheney, rumsfelt, bush, rice, cia ovat tarinan ihan itte sepittäny ja oikeen telkkarissa moneen kertaan läpi lukenu... niitten on pakko olla viksuja ja rehellisiä sanoissaan. ei tartte tutkia, vaikka jossain vähän falskaa... mitään vilppiä tai vilunkia ei ole koskaan tapahtunu "land of the brave'n" taholta - hallelujah america! meidän pelastajat! ihanaa...!!!
Myönnän auliisti sen ettei mikään taho maailmassa ole ole luetettavampi ja enemmän oikeassa (missään asiassa) kuin salkkarisivustot ja ko. henkilöiden Youtubeen lähettämä materiaali. Jos jumalat Griffin tai Jonekset jotain sanovat on parempi uskoa vaan. Kuinka siinä voisi olla MITÄÄN valhetta tai VÄÄRYYTTÄ?
Tuolla aiheesta lisää.
http://keskustelu.kauppalehti.fi/t/keskustelu/thread.jspa?threadID=67522&tstart=25