Crampiton

Klaara-Kramppi

N. 2 viikkoa sitten polvesta repsahti ulkosivuside. "Jälkitautina" öisin pohkeessa hillittömät krampit aina kun jalkaa liikuttaa. Sain siihen Crampitonia. Eilen otin ekan kerran illall 2 kpl, ennen nukkumaanmenoa. Kolmelta heräsin taas kramppeihin ja siinähän se sitten yö meni... Varmistin tänään apteekista, että lääkkeen kyllä pitäisi ensi syömällä vaikuttaa. Onko teillä kokemusta tuosta lääkkeestä?

9

2727

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • crampit pois..

      Minulla ollut kovia kramppeja pohkeissa ja jaloissa....crampiton auttoi,että nyt on jonkun aikaa ollut krampit poissa..pari viikkoa söin pillereitä ennen kuin alkoi kunnolla vaikuttaan,kyllä ne vähän kerrassaan helpottaa,mutta ei tolla lääkkeellä ainakaan heti....krampitonta elämää toivotan...

    • pitäisi

      avun tulla välittömästi, kun ottaa crampiton-taletin tai kaksi tablettia kerralla.alkaa nukuttamaankin kauheasti.

    • Klaara-Kramppi

      Crampiton ei siis auta trauman aiheuttamiin kramppeihin, eli sain aivan turhaan lääkettä. Tänään aloitettiin kipusähköhoito, saas nähdä, miten tepsii.

      • Traumaveto

        Loukkasitko sinä itses jotenkin?
        Minkälaista sähköhoitoa saat?


      • Klaara-Kramppi
        Traumaveto kirjoitti:

        Loukkasitko sinä itses jotenkin?
        Minkälaista sähköhoitoa saat?

        Lenkillä siis hyppäsin ojan yli ja oikea jalka vääntyi sivulle ja jotenkin paino sit sille puolen. Polven sivusta kuului rusahdus ja aikamoinen kipu. Ulkosivusiteet siitä kuulemma meni, ei poikki asti, mut jotenkin venähti. Muutama päivä sen jälkeen alkoi pohkeessa öisin kauheet krampit. Aina kun yöllä vaihtaa asentoa, niin alkaa kramppi. Ei se kauaa kestä, mut aina herää. Nyt kerran olen saanut sitä sähköä (kipusähkö nimeltään). Eli "anturoita" laitetaan muutama polven seutuun ja 12 minsaa tuntuu sellasta rapsuttelua. Sit niiden paikkaa vaihdetaan ja taas 12 minsaa. Vielä pitäis käydä 4 kertaa. Saas nähdä sit, auttaako.


    • Kipuilua paljon

      Voiko Crampitonia ottaa nyt, kun sain kipuihin Tramal-nimistä lääkettä? Siis voiko molempia käyttää yhtä aikaa? Entä vielä jotain tulehduskipulääkettä esim. Mobic

    • 12+12

      Yhteisvaikutuksista sinulle varmasti on kertonut lääkäri joka on kirjoittanut tämän Tramalin sinulle, koska lääkärille tulee mainita kaikki jo käytössä olevat resepti- ja reseptivapaatlääkkeet.

    • kiikkuja

      Sorry vaan, Crampitonia ei enää saa ainakaan suomalaisista apteekeista. se kiellettiin jo pari vuotta sitten EU-alueelta.
      Jos joku tietää mistä sitä saa niin kertokoon ihmeessä vaikka tällä sivulla. itse tarvitsisin sitä vaikeisiin suonenvetoihin ja kramppeihin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6114
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4802
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      98
      3055
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      2873
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2125
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1077
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      86
      1039
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      126
      981
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe