pimpuralisä palkkaan!

On äärimmäisen tärkeää että pimpuran omistajat saavat lisää palkkaa. Sairaanhoito on naisvaltainen ala joten sielä on nostettava palkkaa 1000 euroa kuussa! pimpuralisä palkkaan! näin saavutetaan tasa-arvo!
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

äkkiä naisvaltaiselle alalle, niin voitte saada pimpuralisää.

Äänestä
  • pimpparautaa kaikille

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


feministi (!) kirjoitti:

On äärimmäisen tärkeää että pimpuran omistajat saavat lisää palkkaa. Sairaanhoito on naisvaltainen ala joten sielä on nostettava palkkaa 1000 euroa kuussa! pimpuralisä palkkaan! näin saavutetaan tasa-arvo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu