onko tämä oikeata historiankirjoitusta

Onko oikein että USA vaatii liettualaista miestä

luovutettavaksi, joka syyllistyi uutalaisten

likviditointiin toisessa maailmansodassa ?
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...asia kuulunee myös jenkeille.

USA:n omatkaan toimet eivät toki olleet aina yhtän sen hyväksyttävämpiä.

Äänestä

Hommahan kuuluu liittoutuneille, jotka tämän sotasyyllisyysrevohkan perustivatkin, siis Yhdysvalloille, Neuvostoliitolle, Yhdistyneille kuningaskunnille ja Ranskalle.

Kaipa se massamurhaaja kuuluisi luovuttaa, ei siis amerikkalaisille, vaan liittoutuneille, jotka sitten omissa mystisissä oikeudenkäynneissään päättävät mitä päättävät. Kyllähän kai kaikki ymmärtävät, että laillisuuden kanssa tällä oikeudella ei koskaan ole ollut mitään tekemistä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Holopain kirjoitti:

Onko oikein että USA vaatii liettualaista miestä

luovutettavaksi, joka syyllistyi uutalaisten

likviditointiin toisessa maailmansodassa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu