Keskustelun ohjeet
Kiihkomieli
9669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Määrittele asiasi, tuo ei sano vielä mitään. Täällä on kaikenlaista tietokilpailun pitäjää ym. viihdyttäjää, joille säännöt ja sivun tarkoitus ("keskustele Lapuan kunnan asioista") ei merkkaa sitä ei tätä.
Niin no rikotaan taas sääntöjä ja tehdään tästä sättipalsta. No eikös sääntöjen kertaus olisi nyt paikallaan. Vai eikö ne lapualaisia koske?
Mitä ajat takaa? Väännä rautalangasta. Epäilemättä en ole ainoa tajuamaton.
Lapuan kunnan asiat eivät tarkoita vain Lapuan sättimistä. Onhan meidän kaikkien elämässä myös paljon hyviä asioita. Kritiikin ohessa pitää myös kiittää, silloin on uskottava.
Maikkarin uutisissakin on kevennys, pitkän päälle paasaaminen alkaa tympäästä.
Mikset ruvennut kehumaan vaikka heti? Olis oikein ylentävä kuulla jotain.
Jos tuo oli syysi keskusteluohjeitten linkkittämiseen, niin eipä sieltä varsinaista tukea sinun suuntaasi tullut. Jos esimerkiksi kunnassa on taitamattomuutta asioitten hoidossa, siitä ei siis pidä sanoa pahaa sanaa, pitää vaan kiitellä Kosolanristin kukkia (jotka on komeita) ja keksiä lisää tietokilpailuja?
Keksi itse niitä kiitoksen aiheita (mieluummin yhden otsikon alle) ja mittaa kansan mielialat.
Minäkin voisin yhtyä tähän Tammisen kiittelyyn. Hänhän on tehnytkin jotain lapualaisten viihtymisen eteen, toisin kun nuo "kehityksestä" jauhavat tahot.
Syytäni siihen en ole sanonut ;)
Ei edes kiittelykehotukset ole tehonneet kehenkään.