http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1424328
Ihmissyönti yleistymässä?
16
1725
Vastaukset
sitä saa lukeakkin..Ihmiset on näköjää sekoamassa negatiivisesti..:)
- hampi
syömässä positiivisesti omasta mielestään..:)
hampi kirjoitti:
syömässä positiivisesti omasta mielestään..:)
kumman kohdan valitsi..Eihän siinä ole kunnolla lihaakaan..Vitsi..tuleekohan täs ny veettyä vähän ei-tervettä huumorii..:)
- Vege-Mix
mii-su kirjoitti:
kumman kohdan valitsi..Eihän siinä ole kunnolla lihaakaan..Vitsi..tuleekohan täs ny veettyä vähän ei-tervettä huumorii..:)
totta mitä varmaan onkin ei siinä kyllä huumoria ole pätkääkään vaan pikkaisen hymyilyttää.
Anti olla viimenen kerta kun tollain toista järsi, hyi olkoon. - mitä mitä
Vege-Mix kirjoitti:
totta mitä varmaan onkin ei siinä kyllä huumoria ole pätkääkään vaan pikkaisen hymyilyttää.
Anti olla viimenen kerta kun tollain toista järsi, hyi olkoon.normix?
- Yxitypy
taitaa olla taas lisääntymään päin.
Turvallisinta onkin kait tänä päivänä pysytellä vaan tietsikan ääressä :=)))- Vege-Mix
tilata eväät valmiina kotiin. Pitää vaan jotenkin varmistua ettei pizzamies ole kannibaali eikä haukkaa heti kiinni kun oven avaa..
- Yxitypy
Vege-Mix kirjoitti:
tilata eväät valmiina kotiin. Pitää vaan jotenkin varmistua ettei pizzamies ole kannibaali eikä haukkaa heti kiinni kun oven avaa..
on kieltämättä oma vaaransa jos pizzamiehen tilaa.
Mutta vois tehdä oveen pienen luukun josta pizzan vois antaa. Siinäkin tietysti pitäis olla varovainen, ettei pääse puraseen kädestä :=)) - Vege-Mix
Yxitypy kirjoitti:
on kieltämättä oma vaaransa jos pizzamiehen tilaa.
Mutta vois tehdä oveen pienen luukun josta pizzan vois antaa. Siinäkin tietysti pitäis olla varovainen, ettei pääse puraseen kädestä :=))että luukku hyvä ja pitkävartinen leipälapio johon tuoja pizzan laittaisi.
Ja tuossa ottimessa voisi olla vielä metallivahvike noin niinkuin kaiken varalta. - norMix evk
tulleet taas muotiin:))
- BadMyntton
Iisalamessa on ihan normaalia, että puuttuu ohasta tai ohimosta palanen! Itekkii ihmettelin kun siellä ekä kävin, että onko se joku rokotuksenarpi, mutta sitten sain huomata että se on vuan heijjän tapa osottaa ihastusta ja tervehtiä. Ihelläni ei ole sen reissun jälestä ennää tukka ohimoilla kasvanu!
- Yxitypy
*kuolen nauruun*
Toivotaan ettei palstalla oo kovin montaa Iisalmelaista :=))) - jane.london
Yxitypy kirjoitti:
*kuolen nauruun*
Toivotaan ettei palstalla oo kovin montaa Iisalmelaista :=)))Sukujuuria sieltäpäin.
Eikö tiennut Kuopion poika mennessään Iisalameen,että siellä ei suuta viännetä kuinka sattuu tai sattuu tapaturmia;)
Olen tavannut naisia joissa on ollut epäilyttävästi kannibalismiin viittaavia oireita, onneksi eivät ole sentään purreet minua ihan vaan maistelleet vaan...
- Stroganov
http://pelontorjunta.suntuubi.com/fi/Blogi/#kannibalismi
"Niille jotka etsivät jaloutta ja viisautta alitajunnastaan kertoo Nikita Lomagin Leningradin esimerkki sen että kulttuuri eli ihmisen pyrkimys totuuteen, hyvyyteen ja kauneuteen on opittua ja opetettua käytöstä. Se vaatii menestyäkseen suotuisat olosuhteet. Hedonismin ja itsetoteutuksen ilosanoma toimii vain yltäkylläisyyden vallitessa, edes kohtuullisesti. "
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21418082Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903855Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu442207Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2851571Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711533Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661456Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1451443Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1241399Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141334- 811121