Mistä saa hankittua ykkösbonuskortin ja mitä kuluja hankkimiseen liittyy?
Esim hotelleista saa alennusta, mutta joutuuko "alennukset" jossakin muodossa maksamaan kuitenkin takaisin? Onko 1-bonuskortti sama kuin joku luottokortti?
Esim hotelleista saa alennusta, mutta joutuuko "alennukset" jossakin muodossa maksamaan kuitenkin takaisin? Onko 1-bonuskortti sama kuin joku luottokortti?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siwasta sen saa ja ei maksa mitään.
Ei peritä mitään takas. Jos et osta riittävästi vuodessa, et vain saa palautusta, mutta alennukset saat kyllä. Ei ainakaan mulla ole mitään luottoa tai et sillä vois maksaa. Sitä vain vilautetaan kassalla, nii saa ne alennukset.
Ykkösbonuskorttiin saa myös hakea luotto-ominaisuutta, muistaakseni mastercardin.
Sitten jos ykkösbonuskortissa on tuo Mastercard -luottokortti, niin bonusta saa kaikista liikkeistä missä käyttää Mastercardia.
http://www.ykkosbonus.com/tradeka/ykkosbonus.nsf/sivut/index?OpenDocument&cid=index
Mulla ei ole kyllä ollut millekään luottokortille käyttöä. mutta jos nuo ovat erikseen, niin ne kannattaa yhdistää.
Saan taas ensi kuussa kivat 130 € bonusseteleinä.