Kristian totesi Bettina.S:n sohvalla, että hänen naamansa oli Idolsien aikaan viikkokausia iltapäivälehtien kannessa. Itse en lainkaan muista asiaa, vaikka seurasin ahkerasti kirjoittelua ja uutisointia ja asiat ovat nytkin tarkistettavissa. Sekoittaako Kride jo itsensä Ariin? Hieno juttu oli haastattelussa se, että Kristian malttoi kerrankin olla mainitsematta Aria.
Kristian kehui puhuvansa neljää kieltä yhtä hyvin kuin ruotsia, kuutta muuten vain hyvin. Ei hyvin mee, kun valitsee elvistelyyn kielen, jota ei ainakaan näytä osaavan: hän lemmekkäästi totesi italiaksi Bettinalle että "se miellyttää sinua". Ehkä oli tarkoitus sanoa, että minä pidän sinusta? Miksi pitää kehua jollain mitä ei osaa? Toivottavasti italia ei kuulu niihin kieliin, jotka sujuvat "yhtä hyvin kuin ruotsi".
Kristian kehui puhuvansa neljää kieltä yhtä hyvin kuin ruotsia, kuutta muuten vain hyvin. Ei hyvin mee, kun valitsee elvistelyyn kielen, jota ei ainakaan näytä osaavan: hän lemmekkäästi totesi italiaksi Bettinalle että "se miellyttää sinua". Ehkä oli tarkoitus sanoa, että minä pidän sinusta? Miksi pitää kehua jollain mitä ei osaa? Toivottavasti italia ei kuulu niihin kieliin, jotka sujuvat "yhtä hyvin kuin ruotsi".
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kriden muisti pätkii pahasti. Kyllä se Arin pärstä siellä kansissa oli ja on vieläkin.
Oikein tosissaan sait näköjään kaivella, jotta löysit Kristianin haastattelusta jotain kielteiseksi käännettävää.
Kristian jutteli siinä oikein mukavasti ja asiallisesti.
Kristiankin oli idolsin aikaan usein lööpeissä, joten ei tuo kommentti mitenkään valheellinen ollut. Onhan noita "haluan suurmieheksi" juttuja puitu tälläkin palstalla moneen kertaan.
Kristian ei ollut Bettinan haastattelussa lainkaan niin itsevarma kuin tavallisesti. Mun mies totesi, että taitaapa Kristian olla vähän ujo. Minusta Kristian on söötti :), mutta mies objektiivisempana tarkkailijana sanoi haastattelun perusteella, että Kristian vaikuttaa mukavalta, mutta ei oikein luota itseensä.
sen minkä minäkin olen nähnyt kokoajan. Luottoa tulisi niin itseltä kuin itseltänikin, jos se uskaltaisi olla oma itsensä eikä kantaa jotain virtuaalista suvun asettamaa taakkaa harteillaan, joka saa hänet laukomaan noita "ja kan va som helst"-kommentteja.
Kride vetää kokojajan hänelle sopimatonta roolia mikä tekee hänestä epäuskottavan ja vastenmielisen. Minua se harmittaa siksi, että hänellä on oikeasti hyvä ääni ja tavallaan haluaisin pitää hänestä.
olevansa pohjimmiltaan ujo ja sen toisinaan aistii Kristianin käytöksestä. Minusta se on sympaattinen ominaisuus eikä mitenkään häiritsevä.
Kristian lauloi aivan upeasti eilisessä ohjelmassa ja näytti hyvältä.
Ei osaa olla hiljaa, vaikka lapsia olisi paikan päällä ja on helvetin ylimielinen!!
jos laulaja olisi keikallaan hiljaa :))
Minusta Kristian ei tässä Bettina S:n ohjelmassa vaikuttanut lainkaan epäaidolta. Itse asiassa hän kuulosti aidommalta kuin yhdessäkään muussa näkemässäni haastattelussa. Kristianin ei olisi koskaan kannattanut alkaa vetää omituista yli-itsevarmaa roolia.
älyttömintä mitä tiedän on vetää "mun mies on sitämieltä jne" argumentikseen. Ihan ku sun miehes olisi jotenkin sellainen mielipidejohtaja jonka sanomisilla olisi jotain painoarvoa. Ajattele pikku-rouva omilla aivoilla, jos ne omaat ja jätä noi mun mies hokemat, kuullostavat idiotismilta. Anna mun kaikki kestää.
Mieheni ei seurannut idolsia niin että häneltä tuli ihan tuore mielipide ilman ennakkokäsityksiä tämän yhden haastattelun pohjalta. Vaikka mies olisi haukkunut Kristianin lyttyyn niin Kristian olisi minusta edelleen ihqu.
en mikään K-fani olekaan. Ainut mikä vähän hymyilytti haastattelussa, oli toi lööppijuttu, mutta eikös se Bettina asetellut sen kysymyksen siihen malliin, että Kride ois ollu joku lööppikingi.
Aloituksessa on taas sitä karvasta kalkkia, mitä vain arin puolustajat ja ihailijat näillä palstoilla saavat aikaan. Naurettavaa.