Nokia missionista!

3195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihana viesti Suomelle.
Tulette näkemään vielä ihmeitä.

Profetiassaan ”Prophecy for Finland” Cindy maalaa suurta hen­gellistä hyvää Suomelle:
Uusi su­kupolvi naisjohtajia nousee.
Paljon lähetyssaarnaajia (erit. nai­sia) läh­tee Suomesta muslimien kes­kuu­teen.

Jumala tekee Suomessa ”uutta”, jol­laista ei koskaan ennen ole ollut.
Maail­man lähetyskonfe­rensseissa ihaillaan mitä Suomessa tapahtuu: ”kat­sokaa suomalai­sia”.

Suomi ruokkii myös köyhät. Va­rak­kuus lisääntyy Suomessa.
Lo­pulta Suomi tunnetaan ”Skandina­vian oikeamielisem­pänä maana”. Cindy profetoi:

”Jumala tu­lee käyttämään suomalaisia miehiä ja nai­sia ryhmien johtajina muutta­maan maa­ilma”.

Suuri herätys tulee Suomeen, ih­meet ja merkit ovat jo­kapäiväisiä. Kuol­leet heräävät Suomessa, niin suuri on ”voitelu”.
Eri puolilta maailmaa Suomeen saapuu ihmisiä – tarvitaan paljon uusia rakennuksia raamattukou­luja ym. varten.

Cindyn mukaan ”unel­moijat” ovat niitä joilla on suuria näkyjä muuttaa maa­ilma.
”Suomi tulee pelastumaan”.
Maan presi­dentti antaa kansakunnan Jeesuk­selle Kristukselle.
Suomi on ”aarre”, ja se muuttaa Lähi-idänkin. Profetian lo­pulla Cindy vetoaa,
”tule liittoon” (Ju­malan kanssa) ja Jumala puhuu Cindyn suulla:
”En voi tehdä sitä ilman teitä (sinua)”.

Äänestä
  • Mitähän mömmöä Cindy käyttää prefetoidakseen? Suomen presidentin valtaoikeudet eivät riitä antamaan Suomea kenellekään eikä millekään. Onneksi, jos sellainen hörhö joskus presidentiksi valittaisiin. Hallusinaatiot, äänien kuuleminen ja näkyjen näkeminen liittyvät mielen sairauksiin ja huumeisiin. Kautta aikain ovat näkijät "langenneet loveen" nauttimalla jotain keskushermostoon vaikuttavaa ainetta. Millon luonnosta saatavia, milloin synteettisiä.
    Höyryäminen, että Suomi tulisi olemaan joku "valittu kansa," on todella sairasta. Johan se Raamattuun olisi präntätty aika päiviä. Ymmärtääkseni luvattu kansa asuu ihan muualla ja senkin rauhan sanoma on aika kyseenalaista. Mutta sanahan on aika vapaa. Siispä hörhöt hörhöilköön koska se tuntuu olevan heille tarpeen.
    Muuten, tällä foorulilla kirjoittelee toinen toistaan hurskaampia uskovaisia. He ovat omasta mielestään Jumalasta seuraavia. Siis yläpuolella koska heillä näkyy olevan valta tuomita kanssaihmisiään kadotukseen ja syyttää heitä saatanan omiksi.Pyhän hengen piikkiin on mukava sekoilla ja sen taakse piiloutua. :)

    Äänestä

  • Suomihan se maailman pelastaa. Se tässä on hyvä, että suuria ei ole kielletty ajattelemasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävää kerrottavaa! kirjoitti:

http://www.uskontie.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2533

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu