Vuosaari, auttakaa !!!

Hei, olen muuttamassa Vuosaareen kun lapsi aloitti ekan luokan siellä. Onko siellä muita hyviä alueita kuin Vanha Vuosaari, Merikorttitie olisi yksi vaihtoehto. Onko se alue rauhallista ?
Joku sanoi, että siinä Shellin takana olevat kaupungin vuokratalot olisivat rauhattomia ?
Mites Aurinkolahti ?
3838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Merikorttitiellä on rauhallista, kouluun 200 metriä, ei muuta kuin tänne vaan.

Äänestä

Ja mitä jos siellä jossain kaupungintalossa on rauhatonta? Ei kai siellä tarvitse hengailla?

Äänestä

Kyllä täällä rauhallista on. Kaveriperheeni on asunut Merikorttitiellä ja viihtyvät hyvin, sitä ennen asuivat 17 vuotta Lokkisaarentiellä ja sielläkin oli rauhallista. Itse asustelen Aurinkolahden puolella ja viihdyn erittäin hyvin entisenä espoolaisena tällä suunnalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjois-espoolainen kirjoitti:

Hei, olen muuttamassa Vuosaareen kun lapsi aloitti ekan luokan siellä. Onko siellä muita hyviä alueita kuin Vanha Vuosaari, Merikorttitie olisi yksi vaihtoehto. Onko se alue rauhallista ?
Joku sanoi, että siinä Shellin takana olevat kaupungin vuokratalot olisivat rauhattomia ?
Mites Aurinkolahti ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu