Vanhasen haastattelun jälkeen automyyjät saa vetää krapulaansa oikein kunnon korjaussarjan ja tissutella rauhassa siihen saakka, kunnes hallitus kertoo mitä tapahtuu ja millä päivämäärällä. Nyt ei nimittäin kukaan selväjärkinen osta autoa, ei uutta eikä käytettyä. Ei kukaan.
Automyyjät
pekkasille
102427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
autokaupaan huijattaviksi huomenna maanantaina entiseen tapaan!
kaikkia viestejä?
Tuolla on selkeä linkki, jossa ilmenee ihan tarkka päivämäärä.
Mikä on sinun tulkintasi autovero, auton käyttömaksun ja käyttövoimaveron muutoksista? Milloin tapahtuu ja mitä?
Et siis osaa lukea kaikkia viestejä?
Tarkka päivämäärä löytyy ja tulkinnat voit tehdä ihan itse.
ja poraa lasipalatsin kultapossukerholaista, eli autokauppiasta perseeseen. Kannattaa rasvata reikä ajoissa, jotta vikinä ei kuulu naapuripalatsiin.
se tarkoittaa sitä että Jykä tulee ja sorvaa mattimeikäläisiä oikeen kunnolla kankkuun ja kommunistinen neuvostomeininki Suomessa jatkuu.
Lukutaidossani ja ymmärryksessäni ei ole mitään vikaa, mutta mikä on sinun laitasi? Kysyin mitä mielestäsi tarkkaan tapahtuu vai etkö osaa tehdä johtopäätöksiä?
Nelosen uutiset eilen lauantaina 25.8. sekä alkuillasta että 23.25 sanoivat että tulossa on "raju muutos" autoveroon, eli että alenee. Pääministeri ei kieltänyt tätä, sanoi vaan että "ei lausu halaistua sanaa".
Koska Nelosen uutiset on julkinen tietokanava, on ihan reilua ja oikein toistaa niiden sanoma tässä.
Jos nimittäin Nelonen olisi väärässä, kyllähän asia kiellettäisiin. Tämä on kuin Fidel Castron "kuolema", joka "tiedetään" maailman turuilla & toreilla. Kukaan ei kuitenkaan riennä kieltämään, koska ei voi: elävää Fideliä ei ole näyttää. (Jos tyyppi ei ole elossa, lienee hän siis kuollut? Mutta milläs TODISTAT...) Ei ole kohta elävää autoveroakaan, eikä kukaan halua jäädä pystyynkuolleen systeemin aisankannattajaksi. Kukaan ei voi kuitenkaan TODISTAA että autovero on jo tapettu poliitikkojen saunailloissa ja vaaleihin johtaneessa "emme sittenkään rakasta veroja" pohdinnoissa.
Joten ÄLÄ OSTA AUTOA SUOMESTA NYT. Tajuatko: jos ei sulla ole turhia euroja tuhansittain!
on hoonannu autoilevaa mattimeikäläistä niin kauan ja niin rajusti, että Jykke saa tulla ja jyystää vaikka kuivalla, ei tunnu enää missään.
On totta, ettei nyt kannata ostaa autoa Suomesta. En tosin usko koko autoveron poistumiseen: "Huhut kuolemastani ovat vahvasti liioiteltuja" :)