Gallup

Onko autossasi jarrutehostin?
6385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja rumpujarrut joka kulmassa.

Äänestä

ei ole nykyautoissa jarrutehostimia.

Äänestä

kyyllä.

Äänestä

Eikä myöskään ohjaustehostin, jos ei ole jalassa lihasta painaa jarrua, tai käsissä veivata rattia, kannattaa unohtaa autoilu

Äänestä

Turha kapine tuo on, mutta se nyt vaan on käytännössä jokaisessa vuoden 1980 jälkeen tehdyssä autossa.

kai se paniikkijarrutuksessa vähän auttaa mutta on myös se haittapuoli, että jos kone sammuu vauhdissa niin jarrut menevät välittömästi lukkoon, koska tehostin "imaisee" jarrut pohjaan, saattaa ola talvella moottoritiellä melko epämukava tilanne

Äänestä

JOSKUS MEIKÄPOJAN OPEL KADETISSA-85 JARRUTEHOSTIN TAI VOLVOSSA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiki   kirjoitti:

Onko autossasi jarrutehostin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu