Tuan kokoonenko siitä alavuden niin kovasti mainostetusta jäähallista nyt tuloo? Voi saatana! Eihän tuahon koppihin mahdu edes katsomoa saati täysmittaasta jäätä. Vai ajattelittako notta katsojat saa kurkkia ikkunoosta ja jääkiakkua pelaa vaan maalivaharit keskenänsä?
Kyllä taas menöö meiltä alavutelaasilta maine. Keskiselle menijät kattoo ihimeissään tuata tönöö ja toteaa: "Kah! Alavurelle on tulos taas uus kukkakauppa..."
Voi saatana.
Kyllä taas menöö meiltä alavutelaasilta maine. Keskiselle menijät kattoo ihimeissään tuata tönöö ja toteaa: "Kah! Alavurelle on tulos taas uus kukkakauppa..."
Voi saatana.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sanota jotta keskeneräästä työtä ei saa näyttää hulluulle eikä herroolle.
Mun mielestä siitä tuloo justiin oikean jäähallin kokoonen.
maharu eres pyyhkääsemähän!
sitte ittekses piruettiä pyärimähän. Mutta älä seinähän törmääle nottei päälle kaaru.
Kyllä sitä tuoski mökis mahtuu aiva hyvin tappelemahan. Alavuski pääsöö ny lehtien otsikoohin "Grillijonos nyrkkitappelu". Joka paikkakunnalla, johonka on rakennettu jäähalli on näin käyny. Klopit oppii jäähallis vetämähän toisiansa kuonohon ja siitä saa vain parin minuutin jäähyn. Sitte kun ne teköö grillijonos samoon, niin ihimetelövät kovaa, notta mitä tästä ny tarvittoo poliisillen ilimoottaa, eikö tästä seleviäkkää jäähyllä.
On ennemminki luisteltu ja tapeltu. Ei jäähallilla oo siinä asias mitää tekemistä.
kunnon seinät nottei heti verä homeeseen. Olishan se aika nolua jossei määrärahoja löytyys homekoriauksen tekemisihin. Eikö oliski?
ulukopualelle. Siä jääkaapis piretähän vaan olutta... Mun miälestä se viä vielä tyhymästi satunnaasen matkaalijan huamion pois siitä hianosta urheelukentästä. Ny sitä ei enää kukaan huamaa kun ohikulukijan huamio kiinnittyy vaan siihen pikkuusehen jääkaappihin siinä paskapelloolla kusipuro viäres.
Hauska ja myötäelävä keskustelu. Lisää vettä kiukaalle.
Kyllä tulee komea jäähalli Alavudelle. Saadaan vähän muutaki harrastaa kun kansantanhuja.
Vasta puolet on näkyvissä.
Paikka on turhan hyvä.
ole tulossa toiseen päähän jokin kauppahalli.
kun yks yrittää pyäriä siä sisällä seinihin törmäälemättä.
alavuren kaupunki vuokraa luistimia ja toises pääs saa sitten pyäriä piruettiä. Katsojillekki on luvassa ohojelmaa nottei ne ihan jääry siä ulukona ku yrittävät kurkkia raoosta sisähän. Luvasna on muummuassa oman makkaransa paistamista ja sen jäläkehen voi pulahtaa siihen viäreeseen järvehen uimahan, pääsymaksulla tiätenki.
Jos rakentais siihen ympärille semmosen lämpimän hallin ja sinne pilkkitekojään. Mikäpä olis kuulepa jotta ollessa. Aamusella vaan sanos äitsykälle jotta meen pilikille. Siellä vaan päivän kahtelisi lasin läpi niitä piruvettejä. Olisikohan seuraavan viikon niskat jumissa?
rakentaa itte siihen ympärille semmosen lämpimän hallin. Tällä kaupungilla kuiteskaan varaa olis sitä lämmittää... Heh heh...
kokoonen paskakoppero notta oliskohan niin notta samat miehet on yrittänehet laskia sen mittoja jokka yrittivät epätoivoosesti laskia sen hintaa? Eihän siitäkään mitään tullu.
Pitääskö tuan paskakopperon mitat ny viälä kertaalleen tarkastaa ennenku se valamihiksi tuloo. On siinä meinaa jääkiakkojoukkueella ihimettelemistä kun toisen joukkueen maalivahti joutuu tilan puuttehen takia kopperon ulukopualella palelemahan. Tohololtakin se semmoonen jo mahtaa ohiajajista näyttää.
sitä taktiikkaa? Ottaahan ne oikeet joukkueetkin joskus maalivahdin pois ottelun aikana. Siellähän vois ottaa jo ennen ottelun alkua. Meinaan maalivahdit pois.
teherä kun ei sisään maharu. Tai juu, voihan se niinkin olla notta tekevät liukuovet molempihin päihin. Suurimmis otteluus sitten avaavat hallin molemmat pääryt jotta saavat maalivaharikkin mukahan. Toinen maalivahti jää kyllä auton alle ja toinen tippuu jäihin mutta minkäs teet. Sanovat notta jääkiakko on kova laji!
samat isännät oo jäähallin kokua määritellehet jokka yrittivät aikasnaan laskia hallin rakennuskuluja?
Kehoottaasin notta tarkastaasitte ne mitat viälä kertahalleen nottei tuu jäläkeenpäin yllätyksiä...
Sekopää. Mies vaan yksistään täälä höpäjää omiaan.
Mutta orota sää vaan rauhas sen jääkaappis valamistumista. Älä vaan seinähän törmääle nottei tuu urheeluvammaa...
asian rauhaan nottei kravaattikaulan tartte hermoolla... Atios.
siellä jo laatta lentänyt jäälle? Joko on kaivettu pitkää kiekkoa korkealla mailalla reunuksesta? Ettei vaan olisi ollut ylämummo asialla? Joko suihkivat Bauerit pitkin jään neitseellistä pintaa? Vieläkö on Montrealin varsi ehjä? Mikä mahtaa olla tilanne siellä Länsi-rintamailla?
muka jäähalli? Minne?