Onko teillä käynyt pillereitten kanssa niin, että vasta monen vuoden käytön jälkeen oireita alkaa ilmestyä? Olen syönyt Merciloneita viitisen vuotta ja nyt alkaa tulla kaikkia oireita. Tuntuu että menkatki olis alkamassa koko ajan. Mistä johtuu?! Merkin vaihto on ilmeisesti paikallaan..
Sivuoireita nyt vasta?
Melinda
3328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä se on mahdollista. Ehkä olet vain juuri tässä vaiheessa saanut elimistöösi tarpeeksi hormoonia, eikä enempää sovi.
Itse söin melianea vuoden tyytyväisenä, ja sitten tuli stoppi.
Siis miksi tuli stoppi? Mikä meni pieleen? Mihin ehkäisymenetelmään päädyit?
joo...oon syöny Diane Novaa jo viitisen vuotta ja sivuoireet (varsinkin ajoittain raju PMS) vaivaavat silloin tällöin, eli ei koko ajan...välillä saattaa olla kuukausia ettei minkäänlaisia outoja sivuvaikutuksia ole ja sitten ne taas pamahtavat päälle yhtäkkiä. Eli musta kyllä näin näppituntumalla sanottuna tuntuu, että ei ne sivuoireet välttämättä ilmesty heti eikä "ole päällä" aina....
voi kun keksis jonkun muun yhtä kätevän ehkäisymenetelmän näiden pillereiden tilalle! *huokaa*