Tartten pikaista apua

Ongelmani on seuraava:
Olen syönyt e-pillereitä n.½vuoden ajan. Harrastin seksiä kuukausi sitten. Viikko sen jälkeen minulle tuli aivan normaalit menkat. Lopetin to pillereiden syömisen viikon taplettijakson ajaksi. Normaalisti menkat alkavat lauantaina mutta nyt ne olivat myöhässä. Maanantai päivällä minulla alkoi tulla pelkkää ruskeaa ja limaista vuotoa alapäästä joka ei minun mielestäni haise kauhean omituiselle. Vasta tänään seassa oli hieman tummanpunaista verta mukana. Onko tämä normaalia? Kävin apteekissa hakemassa raskaustestiä mutta, kun selitin tämän tilanteen farmaseutille hän oli sitä mieltä etten voi olla raskaana. Mutta voinko silti? viime viikon keskiviikkona minulla oli todella voimakasta ripulia ja oikeella puolella vatsakipuja. Lisääntynyt pissahätä on myös. Kävin lääkärissä mutta ne eivät ottaneet raskaustestiä. Tulehdusta ei ainakaan ollut alapäässä. Auttakaa :/
3399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos et usko ammattilaisia.

Ne yksityis vastaanotolla tekee turhat testit rahasta.

Et ole paksuna; jos olisit ois rinnat kipeet ja paha olo, eikä minkäänlaisia menkkoja kuuluis.

Äänestä

heippa.
onko sinulla itselläsi mahdollisuutta ostaa raskaustestiä ja tehdä sitä? ja edellisen kirjoittamaan vastaukseen korjaan että raskauteen ei välttämättä tule oireita kaikille ollenkaan eli ei tarvitse olla rinnat arat tai paha olo! siskoni oli todella kauan aikaa tietämättään raskaana ja kaikenlisäksi pillereiden aikaan oli tullut. eikä ollut mitään oireita! ole vain rauhallinen ja jos mahdollista tee testi niin helpottaa mieltä, mutta voi myös olla mahdollista ja normaalia että ovat hiukan myöhässä joskus kierto heittelee ja vuoto on epämääräistä voin kokemuksesta kertoa. tsemppiä :D

Äänestä

En usko että olet raskaana. Jos olet ottanut pillerisi säännöllisesti etkä ole niitä unohdellut niin ei mielestäni ole syytä huoleen. Pillereitä käytettäessä vuodot voivat olla niukempia tai jäädä jopa kokonaan pois. Toki voit varmistaa asian ostamalla apteekista raskaustestin. Niihin ei kyllä voi 100% luottaa. Niitä saa ilman reseptiä joten voit sellaisen ostaa vaikka farmaseutti sanoisikin ettei usko sinun olevan raskaana. Ripuli ja vatsakivut voi liittyä johonkin muuhun. tsemppiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


help me kirjoitti:

Ongelmani on seuraava:
Olen syönyt e-pillereitä n.½vuoden ajan. Harrastin seksiä kuukausi sitten. Viikko sen jälkeen minulle tuli aivan normaalit menkat. Lopetin to pillereiden syömisen viikon taplettijakson ajaksi. Normaalisti menkat alkavat lauantaina mutta nyt ne olivat myöhässä. Maanantai päivällä minulla alkoi tulla pelkkää ruskeaa ja limaista vuotoa alapäästä joka ei minun mielestäni haise kauhean omituiselle. Vasta tänään seassa oli hieman tummanpunaista verta mukana. Onko tämä normaalia? Kävin apteekissa hakemassa raskaustestiä mutta, kun selitin tämän tilanteen farmaseutille hän oli sitä mieltä etten voi olla raskaana. Mutta voinko silti? viime viikon keskiviikkona minulla oli todella voimakasta ripulia ja oikeella puolella vatsakipuja. Lisääntynyt pissahätä on myös. Kävin lääkärissä mutta ne eivät ottaneet raskaustestiä. Tulehdusta ei ainakaan ollut alapäässä. Auttakaa :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu