Useita asentoja on vuosien mittaan tullut kokeiltua, ja seksiä harrastettu takaa,kuin sivustakin mutta kyllä vanha perinteinen mies päällä tuntuu usein tosi hyvältä. Kiihkeä/kiimainen halukas nainen kun levittää reitensä miehelle tehden näin tilaa kumppanilleen jonka kalu seisoo jykevänä,terska paljaana tunkeutumaan kosteaan koloon, niin voi sitä tunnetta kun nainen vielä nostaa säärensä miehen selän päälle,siinä voi nauttia sydänmensä kyllyydestä.
Lähetyssaarnaajassa voi nauttia !
Kokeillut!
78807
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lähetyssaarnaajaa pidetään jostain syystä tylsänä asentona, mitä se ei suinkaan ole. Monessa muussa asennossa ei mies pääse omalla häpyluullaan kiihottamaan naisen klittaa (huom: ei siis käsiä) ja mahdollistaa näin orgasmin naiselle "pelkällä yhdynnällä".
Eli kun nainen on esileikin (vähintään 20 minuuttia) jälkeen todella kiihottunut, kannattaa miehen tulla ihan milli kerralla naiseen sisään, todella hitaasti siis, hitaus kiihottaa naista entisestään. Vasta kun mies on ihan sisällä ja normaalisti vetäytyisi ulos, silloin kannattaa miehen porautua vielä vähän syvemmälle naiseen. Ja sitten ulos. Tantraseksissä suositellaan 9 nopeaa vetoa, ja yksi liioitellun hidas. Sitten 8 nopeaa (miehen mieleen) ja 2 hidasta (naisen kiihottamiseksi), sitten 7 nopeaa ja 3 hidasta ym.
Tämä asento ja tapa ovat aika namit! :-)
Ainoa asento, jossa saan yhdynnässä orkun. Eikä se vaadi hirveitä suorituksia mieheltäkään, Kun työntö tulee oikeesta kulmasta. Ja jotenkin se on vaan niin ihanaa laueta miehen alle. Voittaa kaiken muun. JA kyllä siihen pian yleensä mieskin laukeaa, kun näkee, että kumppani saa........
Rakastelu Tuoli (panotuoli) jonka saa esim. XXXshop.fi on aivan mahtava keksintö :) Sillä voi harrastaa seksiä monessa eri "hauskassa" asennossa ilman selkäongelmia :) Tilasimme semmoisen ja me ollaan todettu se erittäin hyödylliseksi koska olen raskaana.
Toimii,jos myllyt samaa numeroa.
Rakastuessa ei vaan aina voi tietää.
Elinten koosta en osaa sanoa, mutta jos mies on laiha kuin kukkakeppi (vatsan paikalla kuoppa ym.), niin lähetyssaarnaajassa ei tule painetta klitorikselle. Eli kokonaisvaltaisesti lihaisampi mies on tässä suhteessa parempi.
Kyllä se paine klitalle tulee muualta kuin siitä miehen vatsasta. Enemmänkin huvittavaa on sellaisen "vatsakkaan" talipallon epätoivoinen ähellys.
rajattomaan kiimaan,koska se toimii osin vesijäähdytyksin,ettei tarvitse siteitä jälkeen sankarisuoritusten.Toista aukkoa on riski pumpata,koska siellä on pahimmat bagteerit ym. pöpöt.Ainakaan kuluneella ja paikatulla pampulla ei kannata mennä juhlimaan tartuntojen vaarassa.