SG-1

VesQ83

Stargate SG-1 Kausi 1 tulossa suomitekstillä

6

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • man in black

      Ihankos tosi?!
      Mul itellä on dvd:nä stargatesta kaikki 10 seasonia.
      Seasoneissa 3,6-8 on suomitekstit. Muissa enkkutekstit, paitsi juuri tuossa 1 kaudessa. Enkkutekstit riittää ihan mainiosti. Ilman niitäkin varmaan pärjäis,mut joskus on sellasta epäselvää puhetta,niin silloin on hyvä olla toi enkkuteksti.

      Aika erikoista, että rupeaisivat nyt julkaseen Suomiteksteillä. Mahtaako tulla myös kaudet 2,4,5,9 ja 10 kaudet suomisubeilla jää nähtäväksi.

    • sg1

      Huomasin kanssa dvdplaza nettisivuilta, että Tähtiportin 1. tuotantokausi tullaan julkaisemaan 30.11.2007. Tekstityskielenä ei mainita suomea, mutta toivotaan parasta. Itselläni on kyllä 1.-9. tuotantokaudet, eikä monessakaan ole suomitekstejä, mutta hyvin olen ymmärtänyt englantia, kun laittaa englantitekstityksen vielä avuksi. Itse asiassa se on todella hyvää harjoitusta. Itse olen surkea englannissa, mutta silti ymmärrän suurimman osan juonista.

    • subtv

      Tähtiportti uusitaan subtv:llä 1.kaudesta alkaen tammikuussa 2008 (lauantaisin klo 23.30).

      • olisivat mieluummin saanu jatkaa siitä, mihin se joskus aikanaan jäi.


      • tok´ra

        Kaudet 1-5 on nähty ainakin pariin kertaan kotimaisilla kanavilla. Jokohan päästäisiin joskus koko sarja 10. kauden loppuun asti. Entäs SG Atlantis?


    • suomen kielellä tekstitettynä

      Ainakin Tampereen keskustan Anttilassa oli 2. kausi tänään jo myynnissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      129
      4650
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3387
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3380
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      49
      3150
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2985
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      19
      2594
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2229
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe