lisäravinteista iho-ongelmia?

oon murrosikänen jätkä ja oon käyttäny lisäravinteita 1.5 vuotta (proteiini,kreatiini)
ilmeisesti näistä johtuen naamani näyttää
perhepitsalta-finnejä on enemmän koko suvulla yhteensä ja lätty on ihan punanen!!
onko muilla tämmösii ongelmii?? hygienia
on kyllä kunnossa ja oon käyny gosmetologillakin eikä oo auttanut! onko jollain kokemusta miten pääsis eroon tästä?
6901
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hae lääkäriltä tetrasykliini-resepti. Se auttaa aika usein.

Äänestä
  • nuorilla kavereilla erittyy hormoneita(testo)kovasti ja ne panee ihon talirauhaset toimiin liikaa,tulee akne.lääkkeet joita ed.vastaajat suosii rajoittavat hormoni toimintaa jolloin akne rauhoittuu.seuraus on kuitenki se että myös kehitys lihaksissa pysähtyy.yritä pärjätä paikallisvoiteilla.

    Äänestä

Meikäläisen nassu näytti kans ihan kaamelta 3 vuotta sitte... Kokeili kaikki lääkkeitä ja poppakonsteja, mut mikään ei tuntunu auttavan. Sit kävin taas kerran ihotautilääkärillä, koska vain sillä on lupa myöntää Rochen roakutan nimistä hormoni toimintaan vaikuttavaa lääkettä. popsin pillerejä aamuin illoin noin 6kk. Uusia näppyjä ei enää tullu, mut naama kyl punotti. Sit meni toiset 6kk ja punotus lakkas. Eli se oli noin vuoden projekti ja rahaa palo noin 1500mk mut nyt on nassu ku vauvan pylly eikä oo enää uusia finnei tullu vaik edelleen harrastan liikuntaa 5 kertaa viikos. Suosittelin samaa lääkettä yhel frendil ja sekin pääs eroon finneistä. Eli kipinkapin Ihotautilääkärin pakeille (itse kävin pulssissa) ja käske sen kirjoittaa sulle Roche lääkefirman roakutan nimistä lääkettä. kyllä niistä eroon pääsee :)... Hyvää kesää!!

Äänestä

Mä kyllä luulen että ne sun finnis on ihan murrosiän aiheuttamia,koska olen itse käyttänyt proteiini-kreatiinikuuria jo kohta kaksi vuotta ja monet kaverit käyttää myös( mutta ei finnien lisääntymistä). se voi kuitenkin olla että olet allerginen esim kreatiinile tai yliherkkä tai jotai.. mut koit ny pärjät ja puntata:)

Äänestä

Niin hyvältä kuin kreatiini vaikuttaakin tulosten kannalta, en voi sitä itsekään em. syystä käyttää. Olen kokeillut kolmesti ja aina on tullut lähestulkoon paiseita naama ja muukin kroppa täyteen.

Eli kreatiinit lavuaarist alas.

Äänestä
  • Itse jätin kreatiinin pois. Ja finnit vähenivät. Kai sillä jotain vaikutusta on vaikka varmaa tietoa mulla ei tästä olekkaan...

    Tulokset tosin eivät ole yhtä hyviä kuin kreatiinin kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskanaama kirjoitti:

oon murrosikänen jätkä ja oon käyttäny lisäravinteita 1.5 vuotta (proteiini,kreatiini)
ilmeisesti näistä johtuen naamani näyttää
perhepitsalta-finnejä on enemmän koko suvulla yhteensä ja lätty on ihan punanen!!
onko muilla tämmösii ongelmii?? hygienia
on kyllä kunnossa ja oon käyny gosmetologillakin eikä oo auttanut! onko jollain kokemusta miten pääsis eroon tästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu