TAAS POMMI MYYRMANNISSA

Myyrmannin parkkihallissa räjähti eilen iltapäivällä kahden alle 15-vuotiaan pojan tekemä pommi. Se ei aiheuttanut vahinkoa autoihin. Toinen pojista sai ruhjeita kasvoihinsa. Lähde MTV3 teksti-tv.
3260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poikia olikin 3

Äänestä

Viestintään asiallisuutta, Please. Tollainen otsikointi on alaarvoista kerrassaan, niin lehdissä kuin ennenkaikkea Netissä. Sillä porukat haalii arvovaltasilta uutistoimituksilta enemmän todellisuutta vastaavia tiedonantoja, ja tuo Nettiin. Niin saadaan tällä tavoin SUOMIMEDIA ALFATAAJUUDELLE PAREMMIN. Ja sinunlaiset kohu otsikon julkituojat saavat painua hiiteen. SALUT

Äänestä

toistoavauksia vanhoista uutisista, juttu on ollut palstalla jo aikaa sitten, peeloilua?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kaksi poikaa. kirjoitti:

Myyrmannin parkkihallissa räjähti eilen iltapäivällä kahden alle 15-vuotiaan pojan tekemä pommi. Se ei aiheuttanut vahinkoa autoihin. Toinen pojista sai ruhjeita kasvoihinsa. Lähde MTV3 teksti-tv.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu