TYÖT Kiinaan ja....

ekaks meni työpaikat KIINAAN. Sitte semmoset työt mitä pitää tehdä paikanpaalla eli Suomessa, kuten hoitotyö, kaupan ja hieronta-/parturointi. Niihin tuodaan työntekijät KIINASTA. Myös ravintola-ala Suomessa pian täysin ulkomaisilla (=se mitä Sedu ei omista)!
079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


työntekijät Kiinasta kirjoitti:

ekaks meni työpaikat KIINAAN. Sitte semmoset työt mitä pitää tehdä paikanpaalla eli Suomessa, kuten hoitotyö, kaupan ja hieronta-/parturointi. Niihin tuodaan työntekijät KIINASTA. Myös ravintola-ala Suomessa pian täysin ulkomaisilla (=se mitä Sedu ei omista)!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu