Miten vaihdetaan, katkeaako laakerin kohdalta?
Transitin kardaanin tukilaakeri
Malli 1992 lyhyt 100
41056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ja vaihteistosta irti.Olikohan siinä jotain lukkorengasta,enpä muista.Haynesin oppaasta ei ainakaan selvinnyt,niitä on niin tuhatta versiota.
Kuitenkin sama malli oli kyseessä ja kuminen vaimenninosa nuijitaan eteenpäin pois laakerin päältä.Sitten varsinainen laakeri ulosvetäjällä,on ihan normityyppiä,maksaa parikymppiä,numeroa en muista.
100 euron koko kumi/laakeripaketti.
Ehkä se autovaraosana myydään koko pakettina,mutta kumissahan ei yleensä vikaa vaan laakeriin päässyt vettä.
Itselläni ainakin täsmälleen samasta mallista purkautui vaivatta ja laakerikaupasta löytyy pelkkä yleislaakeri 2RS eli kumitiivisteet molemmin puolin.
Kumeineen ei siitä saa otetta ulosvetäjällä vaan se lörtsykkä on ensin saatava irti laakerin ulkokehästä eteenpäin pois tieltä.
On se 80 euroakin rahaa,vai mitä.
Että silleen.