Stadionin kattaminen

Eipä ole Helsingissä vielä rahasta puutetta, kun Stadionin kattaminen on niin HUIPPUTÄRKEÄÄ.
Paljonkohan siihenkin rahaa uppoaa???
Arviot ovat arvioita ja mikä mahtaa olla lopullinen hinta?

Palveluista supistetaan, leikkauksia joka virastossa...
Ei perkele!
Jotain tolkkua näihin rahan haaskauksiin!
5205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Edellinen hallitushan ne yhteisöverotuotot siirsi Helsingistä maalaisille.Helsingin varsinaiset miljoonat ovat piilossa rahastoituna odottamassa, että ne saadaa keploteltua porvarien taskuihin.Porvarit äänesti semmoisen valtuuston, joka ei niitä rahoja esiin kaiva ja köyhät ei valtuustoa käyneet edes äänestämässä, vaan dokasivat.Eduskuntavaaleissa ne 16 000 kuitenkin heräsivät ja auttoivat Halmeen parlamenttiin. Koulu-,sairaala-,kotihoito-,päiväkoti-,perusterveydenhoitokurjuuteen Stadissa ei Toni taida voida mitään.

Äänestä
  • ja nykyisen hallituksen suurin puolue on kepu eli maalaisliitto. ei varmaan ole vaikea arvata mihin yhteisöverotulot silloin siiretään/mitä aluetta aletaan tukemaan rajusti. eli kaupunkilaiset taisi joutua tässä tapauksessa ojasta allikkoon.

    näin voi käydä kun otetaan valinta kriteeriksi sukupuoli eikä niinkään se että mitä asiaa henkilöt ajavat takaa.

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    ja nykyisen hallituksen suurin puolue on kepu eli maalaisliitto. ei varmaan ole vaikea arvata mihin yhteisöverotulot silloin siiretään/mitä aluetta aletaan tukemaan rajusti. eli kaupunkilaiset taisi joutua tässä tapauksessa ojasta allikkoon.

    näin voi käydä kun otetaan valinta kriteeriksi sukupuoli eikä niinkään se että mitä asiaa henkilöt ajavat takaa.

    Koittakaa saada aikaan kansanliike, jotta saatte oman hintterstadinne
    itsenäiseksi. Vittu että mä halveksin teitä. Kallion kuningataressahan
    ei ollu sukupuolikriteerejä.

    Kirjoitat "ei varmaan ole vaikea arvata mihin yhteisöverotulot silloin siiretään/mitä aluetta aletaan
    tukemaan rajusti."

    Eli myönnät sen tosiasian, että hintterstadinne on kupannut muuta
    maata tähän asti, mutta nyt on muullakin maalla eli Suomella hieman
    toivoa saada omiaan takaisin!

    Äänestä

Maksakoot helsinkiläiset itse stadionin kattamisensa. Siellähän ne ovat rikkaimmat Kauniaisen ja Espoon jälkeen.

Äänestä
  • Stadilaiset kyllä maksaakin, vaan eivät ne rikkaat, vaan sosiaali- ja terveyspuolen leikkauksilla maksattavat sen köyhillä ja sairailla.Huonommin täällä köyhien terveyskeskusasiat ovat olleet, kuin maaseudun paikkakunnilla ja nyt ne menevät erittäin huonosti.Ei Helsingin köyhille ja työttömille kannata olla kateellinen. Ymmärtäkää nyt, että täällä on laaja herra- ja optiojoukko aivan erikseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhä kirjoitti:

Eipä ole Helsingissä vielä rahasta puutetta, kun Stadionin kattaminen on niin HUIPPUTÄRKEÄÄ.
Paljonkohan siihenkin rahaa uppoaa???
Arviot ovat arvioita ja mikä mahtaa olla lopullinen hinta?

Palveluista supistetaan, leikkauksia joka virastossa...
Ei perkele!
Jotain tolkkua näihin rahan haaskauksiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu