töykeä katsoja

jghgjhijghitjhi

oltiin kattomassa the simpsons movie:ta
ja kun se siinä sanotaan joku sillä takana tekee sen perässä ihan kauhealla äänellä ja sama henkilö melkein koko ajan sano kaverille: nyt tulee hyvä kohta,kohta tapahtuu, nyt se tulee ja kaikkee. ihan selvästi hän oli kattonut sen aikaisemmin! mitä järkeä siinä on???!!!

2

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • töykeä surffaaja

      "ja kun se siinä sanotaan joku sillä takana tekee sen perässä ihan kauhealla äänellä ja sama henkilö melkein koko ajan sano kaverille"

      Tiedän, tiedän; ei saa arvostella kielioppia, kun "eiks se oo niinku tärkeintä et kaikki niinku vaan ymmärtää mitä haluu sanoo niinku vaik ei pilkut oiskaan paikoillaan ja kaikki yhdys sanat okein."

      Mutta siinäpä se juuri onkin, katsos. Oikeinkirjoitus on keksitty juuri sitä varten, että muut ymmärtäisivät, mitä sinä yrität sanoa. Muuten se jää arvailujen varaan.

      Eli tarkoititko, että "Ollessamme katsomassa Simpsoneita takanamme istui eräs katsoja, joka toisti elokuvan repliikkejä kauhealla äänellä"?

      Kauheaa.

    • aasdfasdfasdfasdfasdfasdfas...

      Pentujen piirrettyjä on pennuilla tapana katsella moneen kertaan, eikä siinä mitään. Kunhan vähän kasvat niin kiinnostut asiallisemmista elokuvista ja tapaat asiallisempaa väkeä niitä seuraamassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      66
      6321
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      64
      5707
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      133
      4848
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      61
      3977
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3865
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      36
      3277
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3051
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      62
      2901
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      77
      2689
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      48
      2005
    Aihe