Vihti, julkistakaa tulokset mahdollisimman sellaisenaan tai jonkun ulkopuolisen tulkitsemana! Nyt ei saada totuutta julki luotettavasti! Nyt syntyy ilman muuta epäilys, että tuloksia väritetään sekä puhutaan omassa asiassa puolitotuuksia.
Onko rohkeutta?
Onko rohkeutta?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Huoltajakyselyn saa kunnasta, jos vain hoksaa pyytää.
On hassua, että julkisuuteen kyselyä kommentoi se johtaja, jonka työtä kyselyssä arvioidaan. Kysely pitäisi kaikkien tosiaan katsoa läpi, johtopäätökset saattaisivat olla hyvinkin erilaisia, kuin mitä ruusuista nyt on julkisuuteen tuotu. Tunnit minimissään, mutta tyytyväisiä ollaan. En minä ainakaan vihtiläisenä huoltajana ole, en sitten alkuunkaan!!!
Tulokset vaan kunnan sivuille nettiin. Jokainen saa lukea itse. Toivottavasti tuloksia tarkoituksellisesti "suodateta". Veronmaksajilla on oikeus saada tietää tutkimuksen tulos!!!