Kaikki anarkisteiksi

Olen jo pitemmän aikaa ollut sitä mieltä, että kaikkien olisi ryhdyttävä anarkisteiksi, koska siinä on sitä todellista voimaa.
http://www.kolumbus.fi/~w413988/tapiotuuri/
4333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Menkää töihin paskahousut !

Äänestä
  • kakkasin liikaa

    Äänestä

Hyvä tapiotuuri? mikä lie..

Minusta on arveluttavaa se, että olet ollut demari. Kuulostaa siltä että olet pelkkä epäonnistunut politrukki. Mikset yritä kunnon mustaksi anarkistiksi - Liity Kokokokkomustiin!
Heillä on häkä päällä.

Totuus on se että anarkismi on ollut vallitseva valtionmuoto pitkään. Italiassa oli vielä pari sataa vuotta sitten olemassa useita pieniä valtioita jotka toimivat näin.

Summa summarum - liity kokkomustalaisiin (ja Njatoon)!

Have a Nais Dei!

Äänestä

Kunhan horiset työtön ja toimeton.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joskus demari kirjoitti:

Olen jo pitemmän aikaa ollut sitä mieltä, että kaikkien olisi ryhdyttävä anarkisteiksi, koska siinä on sitä todellista voimaa.
http://www.kolumbus.fi/~w413988/tapiotuuri/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu