lavakate

Moro
Kysyä haluaisin?
Miksi ei lavakatetta pick-uppiin ei saa laittaa lukkoon ajon aikana kuulemma, saa sakot tai jotain veroa???- Ostin tuommoisen ja myyjä sanoi noin.
kysyy: hevospaavi
2660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos on lukittu umpinainen tavaratila, niin silloin pitää joko täyttää vajajaaveroisen umpipakun määräykset tai maksaa täysi autovero. Eli tilan sisäkorkeus 130 cm, tilavuus vähintään 3 kuutiota jne.

Äänestä
  • Siis vastauksesta kiitän. Asia selvisi
    Yppe

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Moro
Kysyä haluaisin?
Miksi ei lavakatetta pick-uppiin ei saa laittaa lukkoon ajon aikana kuulemma, saa sakot tai jotain veroa???- Ostin tuommoisen ja myyjä sanoi noin.
kysyy: hevospaavi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu