kärpäsen joka surrasi huoneessa yöllä, mutta se pirulainen oli ammulla kadonnut. ;)
Haluan tappaa
Seco de Lirium
10353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Luonnollinen kuolema tais ehtiä ennen.
talvehtimaan ja munii hirveän määrän munia ja keväällä sulla onkin jo sit viiskytkärpästä heti kun ensimmäisen kerran aurinko pilkahtaa ;)
Aika pelottavaa nukkua, jos on ruumis samassa huoneessa.
-kärpäsen toukkia kalastusväline liikkeistä.
-mukava pila, jonka kerran vahingossa kaverille tein kevättalvella. Unohdin pilkkireissun jälkeen toukkarasian niiden lämpimään eteiseen, kaapin päälle avoimena ja kuinka ollakkaan muutaman viikon kuluttua kaveri ihmetteli,,, että mistä helvetistä noita kärpäsiä tulee hänen asuntoonsa talvella.. Että, siinä ohje käytännön pilaan.. En, toki yllytä ketään ,-D
ei ne kärpäset enää lentele. En ainakaan minä ole nähnyt sisällä yhtään kärpästä aikoihin.
sitten oli kummituskärpänen, joka kummitelee kostoksi öiseen aikaan.
viinkärpänenkin on olemassa. Itse en ole tavallista ja
sitruunakärpästä kummempaa nähnyt.
tykkäävät makeista viineistä.
vähältä piti, etten saanut ampparia suuhun. Ne olivat ihastuneet
voileipääni ja päällystäneet sen koreaksi.
..houkuttele se aamulla paikalle.. jätä hampaat pesemättä illalla niin saat aamulla pörrääviä kavereita..joskus useitakin.