Olen käyttänyt nuvaringiä kolmisen vuotta. Aluksi kärsin toistuvista hiivatulehduksista, mutta sittemmin sellaisia vaivoja ei ole ollut. Olen vain ollut niin totaalisen haluton, että mitään ehkäisyä ei ole tarvittu. Nyt olen sitten lopettanut nuvaringin. Nyt kun kierto on ollut tähän mennessä ehkä n. 12 päivää, on alkanut niukka rusehtava tuoto, jota on nyt kestänyt n. 4 päivää. Vuodossa on myös jotain hyytymiä tms. Mitään suuria kipuja ei ole ollut. Onko muilla kokemuksia vuotohäiriöistä novaringin lopettamisen jälkeen? Mietin vain, että olisiko tällä yhteys nuvaringin lopettamisen kanssa. Ennen nuvaringin käyttöä kiertoni oli varsin säännöllinen, n. 26 päivää. Kiitos, jos joku tietää jotain asiasta=)
Nuvaringin lopettamisesta
Sivuvaikutuksia?
0211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.