Totuus seurusteleville

Keisari Wanker

Oletteko pettäneet suhteenne aikana?

12

2264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hirveä

      ..oon kerran, mut ei se ollu hirveen intiimiä..
      ookko sä sit pettäny..?

      • Keisari Wanker

        En ikinä!


    • Syksy 2002

      En ole koskaan pettänyt!
      Mua on petetty vaikka kuinka monta kertaa!:(
      Pitäiskohän munkin mennä mukaan tähän pettämis trendiin..?

      Tuskin vaan mun tunteet kestäis sellasta heikko ihminen kun olen...

    • Sanna

      Onhan sitä tullu petettyä... IKävä kyllä.

    • minä

      ei ole tullut tarvetta pettämiseen.

    • Ruutis

      ...

    • mää

      En ole nykyistä kultaani (ollaan oltu 1½v.) Se on tosi väärin, vaikka mun täytyy tunnustaa että yhtä exääni petin, mutta en oikeasti tajunnu mitä tein.. Olin aiva hirvees humalas ja vähä pussailin yhen jätkän kans yksis bileis. Sit tajusin mitä teen ja lähin pois! Kyllä sitäki tuli kaduttua...

      • 10v. yhdessä

        voidaan luokitella moneen osaan. Mikä sitten on pettämistä kenenkin mielestä? Jos ajattelee jotain muuta kuin kumppaniaan, jos tanssii muun kuin kumppanin kanssa hitaita jne.. Ja tietty onko jo pussailu pettämistä vai sänkyyn meno?
        Kyllä, olen syyllistynyt joihinkin edellä mainituista, mutta en koe pettäneeni koskaan. Pussailu ei ole mielestäni pettämistä.. Vuosikausien yhdessä olo muuttaa ehkä käsitystä asiasta ja luulen että voisin jopa nykyään antaa pettämisen anteeksi, jos se tapahtuis kerran..


      • mää
        10v. yhdessä kirjoitti:

        voidaan luokitella moneen osaan. Mikä sitten on pettämistä kenenkin mielestä? Jos ajattelee jotain muuta kuin kumppaniaan, jos tanssii muun kuin kumppanin kanssa hitaita jne.. Ja tietty onko jo pussailu pettämistä vai sänkyyn meno?
        Kyllä, olen syyllistynyt joihinkin edellä mainituista, mutta en koe pettäneeni koskaan. Pussailu ei ole mielestäni pettämistä.. Vuosikausien yhdessä olo muuttaa ehkä käsitystä asiasta ja luulen että voisin jopa nykyään antaa pettämisen anteeksi, jos se tapahtuis kerran..

        Niin, vaikeeta määritellä.. Mielestäni just se pussailu ainaki mitä mä exän kanssa seurustellessa kerran tein, oli ainaki täysin viatonta! Mutta toisaalta, jos kuulisin että rakkaani olis pussaillu jonku kans vaikka kännis, en tietäis mitä ajatella ja toki se loukkais.. Mul ei oo mikää paras mahdollinen itsetunto.. Että mä pyrin kyllä aina ajattelemaan näitä asioita toisinki päin ja kyllä nykyään menee pussailus se raja!


    • Neolife

      Missäköhän ´vitun välissä.. olisin kerinny :D

    • Pihtaritar

      en...mutta haaveilen siitä...ja sättäilen paljon miesten kanssa...mutta kehenkään en ole koskenut...vielä..

    • vaimoke

      en menisi pilaamaan ihanaa suhdettamme pettämisellä. Ja jos totta puhutaan,niin ei ole tarvettakaan,oma mussukka riittää vallan mainiosti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      17
      2263
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1519
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1450
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1352
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1295
    6. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1194
    7. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1175
    8. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      36
      1131
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1077
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1046
    Aihe