Totuus seurusteleville

Keisari Wanker

Oletteko pettäneet suhteenne aikana?

12

2248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hirveä

      ..oon kerran, mut ei se ollu hirveen intiimiä..
      ookko sä sit pettäny..?

      • Keisari Wanker

        En ikinä!


    • Syksy 2002

      En ole koskaan pettänyt!
      Mua on petetty vaikka kuinka monta kertaa!:(
      Pitäiskohän munkin mennä mukaan tähän pettämis trendiin..?

      Tuskin vaan mun tunteet kestäis sellasta heikko ihminen kun olen...

    • Sanna

      Onhan sitä tullu petettyä... IKävä kyllä.

    • minä

      ei ole tullut tarvetta pettämiseen.

    • Ruutis

      ...

    • mää

      En ole nykyistä kultaani (ollaan oltu 1½v.) Se on tosi väärin, vaikka mun täytyy tunnustaa että yhtä exääni petin, mutta en oikeasti tajunnu mitä tein.. Olin aiva hirvees humalas ja vähä pussailin yhen jätkän kans yksis bileis. Sit tajusin mitä teen ja lähin pois! Kyllä sitäki tuli kaduttua...

      • 10v. yhdessä

        voidaan luokitella moneen osaan. Mikä sitten on pettämistä kenenkin mielestä? Jos ajattelee jotain muuta kuin kumppaniaan, jos tanssii muun kuin kumppanin kanssa hitaita jne.. Ja tietty onko jo pussailu pettämistä vai sänkyyn meno?
        Kyllä, olen syyllistynyt joihinkin edellä mainituista, mutta en koe pettäneeni koskaan. Pussailu ei ole mielestäni pettämistä.. Vuosikausien yhdessä olo muuttaa ehkä käsitystä asiasta ja luulen että voisin jopa nykyään antaa pettämisen anteeksi, jos se tapahtuis kerran..


      • mää
        10v. yhdessä kirjoitti:

        voidaan luokitella moneen osaan. Mikä sitten on pettämistä kenenkin mielestä? Jos ajattelee jotain muuta kuin kumppaniaan, jos tanssii muun kuin kumppanin kanssa hitaita jne.. Ja tietty onko jo pussailu pettämistä vai sänkyyn meno?
        Kyllä, olen syyllistynyt joihinkin edellä mainituista, mutta en koe pettäneeni koskaan. Pussailu ei ole mielestäni pettämistä.. Vuosikausien yhdessä olo muuttaa ehkä käsitystä asiasta ja luulen että voisin jopa nykyään antaa pettämisen anteeksi, jos se tapahtuis kerran..

        Niin, vaikeeta määritellä.. Mielestäni just se pussailu ainaki mitä mä exän kanssa seurustellessa kerran tein, oli ainaki täysin viatonta! Mutta toisaalta, jos kuulisin että rakkaani olis pussaillu jonku kans vaikka kännis, en tietäis mitä ajatella ja toki se loukkais.. Mul ei oo mikää paras mahdollinen itsetunto.. Että mä pyrin kyllä aina ajattelemaan näitä asioita toisinki päin ja kyllä nykyään menee pussailus se raja!


    • Neolife

      Missäköhän ´vitun välissä.. olisin kerinny :D

    • Pihtaritar

      en...mutta haaveilen siitä...ja sättäilen paljon miesten kanssa...mutta kehenkään en ole koskenut...vielä..

    • vaimoke

      en menisi pilaamaan ihanaa suhdettamme pettämisellä. Ja jos totta puhutaan,niin ei ole tarvettakaan,oma mussukka riittää vallan mainiosti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      125
      5577
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      44
      5322
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4437
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3998
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      92
      3334
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3281
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe